Europos Taryba turėtų gerbti Europos Parlamento rezoliuciją dėl ES - JAV prekybos susitarimo

 (2013 06 13)


                              ES - JAV laisvos prekybos susitarimas bus naudingas abiems pusėms, tačiau socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcija kreips dėmesį į ES piliečiams jautrius klausimus.

                      Europos Parlamento narys, tarptautinės prekybos komiteto pirmininkas Vital Moreira sakė: „Europos Parlamentas turės lemiamą žodį, nes tokioms deryboms reikalingas parlamento pritarimas ir įgaliojimų suteikimas. Todėl mes tikimės, kad Europos Komisija teiks mums visą informaciją derybų metu. Toks susitarimas tarp ES ir JAV lemtų ekonominį augimą ir naujų darbo vietų kūrimą.”

                      Socialistų ir demokratų frakcijos narys, atsakingas už tarptautinę prekybą Bernd Lange teigė: „Šioje rezoliucijoje, mes teigiame, kad yra tam tikrų jautrių ekonominių klausimų ir kultūrinių skirtumų, į kuriuos turėtų būti atsižvelgta šiose derybose. Pavyzdžiui, ES turi patikimesnę duomenų apsaugos sistemą, tad Europos piliečiai baiminasi dėl to, kaip JAV renka ir naudojasi konfidencialias duomenimis. Todėl tikime, kad šiose derybose bus atsižvelgiama į mums rūpimus klausimus.”

Parengta pagal Europos Parlamento socialistų ir demokratų frakcijos pranešimą ©,  2013 06 13