Susitikimas su rinkėjais

 (2010 03 15)


   Vasario 26 dieną Pumpėnų seniūnijos salėje rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcijos nariai, LSDP kuratorius Panevėžio apskrityje Arūnas Dudėnas, LSDP Pasvalio rajono skyriaus tarybos pirmininkas Alfonsas Pulokas susitiko su gyventojais. Susitikimą pradėjęs frakcijos pirmininkas Aleksas Varvuolis pumpėniečiams priminė apie 1990 m. kovo 24 d. išrinktus rajono Liaudies deputatų tarybos deputatus, apie pirmąjį posėdį (1990-04-20), šios tarybos pirmininką Juozą Bagdoną, pasveikino su artėjančia Kovo 11-ąja - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

   Frakcijos pirmininkas kalbėjo ir apie gyventojų socialines, užimtumo problemas, oponavimą valdantiesiems, kurie kaip ir anksčiau, turėdami taryboje 16 mandatų, nekreipia dėmesio į opozicinės socialdemokratų frakcijos pasiūlymus (pvz. dėl 2010 m. biudžeto), pastabas, kritiką, kartais daro klaidas, pažeidinėja įstatymus. Sveikatos apsaugos ministerijos raštas, kuris adresuotas šalies savivaldybių gydytojams „Dėl mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų indeksavimo taikymo“ buvo aptartas viešosios įstaigos Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras stebėtojų tarybos susirinkime nedalyvaujant savivaldybės tarybos sveikatos, socialinių reikalų ir aplinkos apsaugos komiteto nariams. Šios įstaigos vadovo Viliaus Povilionio įsakymu patvirtinti įkainiai biocheminiams, mikrobiologiniams, hematologiniams ir bendraklinikiniams tyrimams taikomi nuo 2009 m. liepos 1 dienos, išskyrus būtinosios pagalbos atvejus.Įkainiai neviešinti gyventojams. Įstaigos vadovas pabrėžia, kad išgyventi reikia. Jo klausiame, kaip išgyventi vyresnio amžiaus žmonėms, kurių pensijos sumažintos, o ligos kamuoja.

   Sveikatos, socialinių reikalų ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, socialdemokratų frakcijos narys Antanas Strigūnas pumpėniečiams kalbėjo, kad taryboje mažai klausimų liečiančių seniūnijų veiklą. Seniūnai nekviečiami į savivaldybės tarybos posėdžius, nedalyvauja aplinkos tvarkymo rezultatų įvertinime, rajono biudžeto pajamų ir išlaidų tvirtinime. Rajono planuose pasigendama žemės ūkio klausimų, melioracijos, vietinių kelių priežiūros darbų. Nesprendžiamas buvusių ūkių gamybinių pastatų likučių likvidavimas.

   Susitikimo dalyviai savivaldybės tarybos narių klausė ar Pumpėnų seniūnijoje šiais metais bus atliekami melioracijos darbai, kodėl Rinkūnų kaimo biblioteka nedirba pirmadieniais ir kodėl pakeistas jos darbo laikas kitomis dienomis. Domėjosi, kas turi prižiūrėti Pumpėnų- Kriklinių kelią, nes jo pakelėse mėtosi buitinės šiukšlės, kurių ypač padaugėjo vasario mėnesyje.

   Rajono savivaldybės tarybos nariai pažadėjo, kad visi klausimai bus perduoti rajono savivaldybės administracijai, o atsakymas raštu išsiųstas Pumpėnų seniūnijai.

 

Aleksas Varvuolis

LSDP frakcijos pirmininkas

EP nario Justo Vinco Paleckio padėjėjas Pasvalyje