Aplinkos tvarkymo akcija "Darom 2009"

 (2009 04 21)


Justas su talkoje dalyvavusiais vaikais
 Justas su talkoje dalyvavusiais vaikais
Justas Paleckis, kaip ir dauguma Lietuvos piliečių prisijungė prie „Darom 2009“ iniciatyvos balandžio šeštadienį tvarkyti aplinką. Vilniaus senamiesčio širdyje Vilnelės slėnyje ir kitose vietose Justas ir kiti Vilniaus socialdemokratai, rinko šiukšles, kimšo jas į daugybę maišų.

Anot Justo, „požiūris į aplinką yra svarbi bendruomenės dvasinės sveikatos sąlyga. Dar daugiau – aukšto gyvenimo lygio ir gyvenimo kokybės šalis visada bus švari šalis.“

Smagu, kad šiais metais iniciatyvos „Darom 2009“ organizatoriai pasidžiaugė sulaukę beveik 30 tūkst. akcijos interneto svetainėje užsiregistravusių žmonių, pasiryžusių švarinti Lietuvos gamtą.

Iniciatyvą „Darom“ sumanė estai 2008-aisiais subūrę net 50 tūkst. savo bendrapiliečių (4 proc. iš beveik 1,5 mln. šalies gyventojų), neabejingų savo šalies gamtai. Estai ne be pagrindo didžiavosi pasiekę organizuoto dalyvavimo savanoriškoje akcijoje pasaulio rekordą. Tąsyk savanoriai surinko 10 tūkst. tonų šiukšlių. Jų pavyzdys įkvėpė bendraminčius Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje, Lenkijoje, net Skandinavijoje ir Vokietijoje.