Goda Cibulskytė: „Yra gausybė taisyklių ir draudimų”


Šiais laikais dauguma žmonių labai stengiasi kažkaip pakeisti tvarka visuomenėje, sugalvoti kuo daugiau įvairių taisyklių, kurios padėtų tausoti aplinką. Tačiau ar tikrai vien tik draudimais galima kažką pakeisti?

Yra gausybė taisyklių ir draudimų kurie tikrai padėtu saugoti gamtą, mūsų gyvenamą aplinką, jei tik jų būtų laikomasi. Manau, kad pirmiausiai, keičiant tvarką visuomenėje, ar kuriant taisykles, kurių dėka aplinka būtų labiau saugoma, reikėtų pradėti keisti pačią visuomenę, žmones, jų mąstymą. O gal pradėkime nuo SAVĘS?

Štai atėjo pavasaris, nušvito saulutė, ištirpo sniegas ir visur pražydo pirmosios rudosios „gėlės“. Turbūt ne jas pamatyti norėjai- žibuoklės pavasariui būtų tinkamesnės. Jei kiekvienas susirinktų savo draugų, šuniukų, „gėles“ pirmiausiai ir pamatytume žibuokles. Tačiau dauguma „gėlyčių“ nesurenka, pasiteisindami tuo, kad nerenka tik todėl, kad kiti to nedaro.

Kitas pavyzdys galėtų būti šiukšlių rūšiavimas. Beveik kiekviename daugiabučio namo kieme yra konteineriai skirti skirtingoms šiukšlėms. Bet turbūt žmonės nemoka skaityti, nes atsiranda nemažai tokių, kurie meta šiukšles visiškai ne į būtent toms šiukšlėms skirtus konteinerius (pavyzdžiui: popierių meta i stiklui skirtą konteinerį).

Taigi, mano manymu, dabar tikrai nebereikia naujų taisyklių ar draudimų, kuriuos rašydami, beje, veltui naudojame popierių - taisyklės nepadeda tausoti medžių. Tereikia bandyti pakeisti save, suprasti, kad, mus supančią aplinką susikuriame patys. Kokią aplinką susikursime, tokia ji ir bus. Jeigu pradėsime laikytis jau sukurtų taisyklių ir galvoti apie aplinkos ir savo gerovę tikrai nebeturėsime aplinkos taršos ir kitų panašių problemų. Jei bent truputį pasistengtume sutaupytume ir elektros, ir aplinka būtų tausojama, taip pat ir sau labai padėtume.