Jurgita Sereikaitė: „Gatvė. Namai. Įvaizdis. Požiūris.”


Žemės saugojimas yra privalus kiekvienam jos gyventojui. Gyvename visi kartu, ant to paties paviršiaus, ir norime, kad aplink viskas butų gražu, švaru. Tačiau to siekiant pirmiausia reikia pačiam įdėti savo indėlį į sveiką aplinką.

Gatvė. Retam kampe nepamatysi butelio, nuorūkos, nuskrendančio maišelio.. Žmonėms sunku susilaikyti nenumetus tokių dalykų kur papuola, kadangi gatvėse labai trūksta šiukšliadėžių ( ne sykį teko ilgokai tąsytis su šiukšle ieškant kur ją išmesti).

Sunku įsivaizduoti, kaip galima greitai nuvykti į reikiamą vietą be transporto, tačiau viskas įmanoma- vaikščiojimas pėstute, dviračio mynimas(sveika ir tau, ir gamtai). Žinoma, tam reikia specialių takų.

Namai. Manau, kad lengvai galima apsieiti be aerozolių naudojimo, kurie skatina ozono sluoksnio retėjimą. Plaunant indus su indų plovikliu į nuotekas patenka chemikalai, kurie išpilti užteršia vandens telkinius, todėl geriau būtų jo atsisakyti. Pirkinius nešame parduotuvių maišus iškeitę į savo medžiaginį. Prekes geriausia pirkti popieriniuose arba išvis be įpakavimų, o stiklinę tarą priduoti pakartotinam naudojimui.

Įvaizdis. Žmogus, norintis padėti saugoti gamtą ir mažinti jos išteklių naudojimą, galetų pagalvoti ir apie drabužių gausą. Juk taip šaunu vaizduotės pagalba iš senų drabužių pasigaminti, persisiūti naujų, stilingų daiktų, kurie ir toliau gerai tarnaus. O visgi perkant naują drabužį reiktų paieškoti gaminių, pagamintų iš ekologiškai augintos medvilnės.

Požiūris. Dabartinis žmogus yra nesveikai vartotojiškas. Kuo daugiau! Kuo pigiau! Dažnai nė nepamastome, ar viso to tiek mums reikia. Galimas atvejis, kad prisipirkus daug daiktų  neturime kur jų dėti, maisto produktai sugenda net nepanaudoti.. dėl per didelių poreikių viskas yra gaminama milžiniškais kiekiais, kiekvienas traškutis ar tušinukas, o tam, kaip žinome, yra išnaudojama energija, gauta iš gamtinių išteklių. Žemė kenčia. Milijonai medžių krinta, o tai atitinkamai reiškia, jog mažėja ir deguonies išskyrimas į orą. Jokioje kitoje planetoje mums būtino deguonies nėra...