Jurgita Petuškinaitė: „Pirmiausia reikia pradėti nuo savęs”


Žemė - tai mūsų planeta. Ji žmonių lopšys ir rūmai, rūpintis ja, vadinasi, visur ir visada rūpintis tuo, kas priklauso visiems bei supa mus. Mano šeima ir aš norime prisijungti prie akcijos ,,Padėkime žemei - padėkime sau", kadangi džiaugiamės gyvendami šioje planetoje ir norime prisijungti prie jos tobulinimo.

Mes turime vieną Žemę, todėl privalome ja rūpintis bei tausoti. Aš ir mano šeima nusprendėme, kad reikia susivienyti bei laikytis sugalvotų pasiūlymų, kurių dėka mūsų planetai bus geriau.

Štai čia, aš norėčiau juos trumpai pristatyti: mes taupysime elektros energiją, ypač stengsimės prižiūrėti vieni kitus, kad nebūtų palikti telefonai krautis naktį. Mano sesuo labai mėgsta arbatą ir dažnai jos verda daugiau nei reikia, todėl mes susitarėme, kad nuo šiol ji pils į virdulį tiek vandens, kiek sugers iš karto. Turiu šeimą, kuri yra užmarši ir kartais palieka šviesą kambary, nors ji nereikalinga, todėl aš paprašiau jų, kad taip nebesielgtų ir mums puikiai sekasi. Mes pradėjome naudoti lemputes, kurios taupo elektros energiją, tai išties naudinga. Kai plauname drabužius į skalbimo mašiną jų dedame tiek, kiek telpa, o ne po keletą. Naudojame skystųjų kristalų televizorių, nes jis turi daugiau teigiamų savybių už plazminį.

Mes stengiamės neteršti aplinkos, kai reikia nuvažiuoti pas kaimynus, tai darome ne mašina, bet dviračiu, kad orą mažiau terštume. Mėgstame sodinti medelius, nes tai yra naudinga ir reikalinga, taip pat skatiname tai daryti artimuosius. Vasarą iškylaujame, todėl tenka pastebėti, kiek žmonės palieka šiukšlių prie ežerų bei stovyklaviečių, mes patys jas renkame, daugiausia būna vienkartinių indų, o patys jų visiškai nenaudojame, kadangi tai nesveika. Mano nuomone, šiai problemai išspręsti reiktų dar daugiau šiukšlių dėžių aplinkui.

Taigi, apibendrindama drįsčiau teigti, jog pirmiausia reikia pradėti nuo savęs ir taip padėti gamtai, juk mes esame jos dalis. Visi susivieniję galime daug, tik nereikia būti abejingais, mano šeimoje pradžia padaryta, tikiuosi, jog prie šios akcijos prisidės ir daugiau piliečių.