Kristina Karpec: „Ekologija - tai žodis, kurį vis dažniau galime išgirsti“


Ekologija-tai žodis, kurį vis dažniau galime išgirsti, ne tik iš pagyvenusio, bet ir iš jauno žmogaus lūpų. Taigi, kodėl mums taip pradėjo rūpėti mūsų planeta? Kodėl, tik po daugiau nei dviejų tūkstančių metų mes susipratome, jog žalojame savo planetą?

Man žodis ekologija asocijuojasi su biologijos pamokomis, tačiau išmokusi supratau, kokia svarbi yra mūsų planeta. Aš dažnai įvairiuose reklamose girdžiu tokius žodžius „pasistenkime, kad mūsų vaikai matytų tokį patį gražų pasaulį, kokį matėme mes.“ Šie žodžiai mane tikrai labai suintrigavo, ir paskatino daugiau domėtis šia masine problema. Tačiau, dar labiau domėtis ekologinėmis problemomis mane paskatino „Žaliasis kodeksas“. Jame perskaičiau nemažai įdomių būdų, kaip padėti žemei, ir tuo pačiu sutaupyti pinigų. Šį kodeksą taip pat perskaitė ir mano šeimos nariai, kaimynai ir giminaičiai, tačiau labiausiai jis patiko mano mamai, ji kaip mūsų „šeimos galva“ greitai ėmėsi iniciatyvos:pakeitė senąsias kaitines lemputes į energiją taupančias, nuo šiol niekada nepaliekame įvairių elektros prietaisų budėjimo režimu, ir taip pat pradėjome rūšiuoti šiukšles. Akivaizdaus rezultato, jog sutaupėme šiek tiek pinigų dar nepajutome, tačiau kiekvieną kartą atliekant šiuos darbus, tai daryti darosi daug maloniau, nes žinau, kad padedu Mūsų žemei. Be to, mūsų šeima jau anksčiau buvome sugalvoję, kaip dar galime sutaupyti ir tuo pačiu padėti žemei, todėl visa šeima įsigijome dviračius, kad trumpas distancijas įveiktume patys, o ne automobiliais. Žiemą taupydami sunaudojamą elektrą kartais atjungiame mažąjį šaldytuvą ir greitai gendančius produktus išnešame į lauką arba rūsį. Be to, savo ruožtu stengiuosi nepalikinėti įjungto elektroninio pianino, ar kitų įrenginių.

Taigi, manau „Žaliasis kodeksas“ ar įvairūs filmai ir laidos apie ekologiją yra puiki alternatyva žmonėms padėti saugoti planetą ir kartu savo pačių pasaulį. Ir nei įvyktų, toks mažas stebuklas, jei visi pasaulio žmonės perkaitytų šį kodeksą, ir nors truputėlį laikytųsi jame esančių  nurodymų – pasaulis pagražėtų. Nes žemė, tai yra viskas, ką mes turime, o sunaikinus ją, kitos nenusipirksi, už jokius pasaulio pinigus....