Į pagalbą tėveliams - mokyti vaikus aplinkosaugos padės žaidimas

 (2011 05 10)


Dabar žaidėjai visoje Europoje gali žaisti kompiuterinį žaidimą ir tuo pačiu daugiau sužinoti apie aplinkos apsaugą. Kopenhagoje įsikūrusi Europos aplinkos agentūra sukūrė "Honoloko" kompiuterinį žaidimą 26 kalbomis. žaidimą galima žaisti internete nemokamai.

"Honoloko" sukurtas kaip stalo žaidimas. Po salą keliaujančiam žaidėjui nuolat užduodama klausimų apie tai, kaip jis arba ji pasielgtų, norėdamas (-a) apsaugoti aplinką. Taškai skiriami atsižvelgiant į žaidėjo pasirinktą atsakymą. žaidimas skirtas 8-12 metų vaikams. Jo tikslas - ugdyti informuotumą ir skatinti elgsenos pokyčius.

"Honoloko" žaidimas sukurtas oficialiomis ES kalbomis, taip pat bulgarų, islandų, norvegų, rumunų, rusų ir turkų kalbomis. Jį bendromis jėgomis sukūrė Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras ir Europos aplinkos agentūra.

Tinklalapyje esančio žaidimo ir vaikams skirto skyrelio tikslas - įrodyti, ypač vaikams, kad esama ryšio tarp aplinkos apsaugos ir sveikatos. Tai taip pat parodo, kaip iš pažiūros maži kiekvieno asmens elgsenos pokyčiai gali turėti labai didelę įtaką Europos lygmeniu.

Centrinė vaikams skirto skyrelio figūra yra gamtos agentas. Juo siūloma tapti svetainės lankytojui. Tada jis siunčiami atlikti misijas šiose srityse: chemikalų, transporto, vandens, oro ir klimato kaitos. Lankytojas pradeda žaidimą kaip agentas stažuotojas ir privalo kaupti žinias bei laikyti testus, kad galiausiai taptų visaverčiu gamtos agentu. Tada žaidėjas gali save palyginti su kitais agentais. Agentas, norėdamas pagerinti savo pasiektą rezultatą, gali laikyti testus ir palyginti savo rezultatus su kitų gamtos agentų rezultatais.

 

Nemokamai "Honoloko" žaidimą galima žaisti čia.