Vytautas Bagdonas: Europarlamentaras su dovanomis aplankė muziejų ir pabendravo su sodiečiais

 (2010 04 12)


Nuoširdaus susitikimo Kunigiškių muziejaus kiemelyje akimirka
Nuoširdaus susitikimo Kunigiškių muziejaus kiemelyje akimirka

Balandžio 9-osios popietę  Anykščių rajono Kunigiškių kaime, kur veikia Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus, apsilankė Europos Parlamento narys, žinomas visuomenės veikėjas ir politikas, diplomatas, žurnalistas Justas Vincas Paleckis kartu su žmona Laima. Vykdamas į Uteną, politikas surado laiko užsukti ir į Svėdasų kraštą. Garbus svečias susidomėjęs apžiūrėjo muziejines ekspozicijas, įrengtas istorijos paminkle- restauruotoje buvusioje Kunigiškių pradžios mokykloje, kurią lankė būsimasis lietuvių literatūros klasikas kanauninkas Juozas Tumas- Vaižgantas ir kiti žymūs to krašto žmonės. Daugiau kaip dvidešimt metų veikiantį muziejų Europarlamentarui aprodė šio muziejaus įkūrėjas ir vedėjas žurnalistas Vytautas Bagdonas ir Svėdasų seniūnijos seniūnas Valentinas Neniškis. Susitikti su populiariu politiku į muziejų susirinko ir grupė Kunigiškių bei Vaitkūnų kaimų gyventojų. Europarlamentaro pageidavimu, susitikimui buvo parinkta vieta muziejaus kiemelyje, apšviestame pavasarinės saulės spindulių. Prisiminimui buvo padarytos bendros nuotraukos, patogiai susėdę ant suolų priešais muziejų, visi vaišinosi kava, arbata, saldumynais ir nuoširdžiai pasišnekučiavo. Garbus svečias domėjosi kaimo žmonių gyvenimu, jų problemomis, sodiečių buitimi, kasdieniais rūpesčiais, papasakojo apie savo darbą Briuselyje ir palaikomus nuolatinius ryšius su gimtosios Lietuvos rinkėjais. Pasak Europarlamentaro Justo Vinco Paleckio, iš Briuselio į Lietuvą jis parvyksta kiekvieną savaitę, kur susitinka su rinkėjais, bendrauja su nevyriausybinių organizacijų nariais, politikais, verslininkais, pramonininkais, žemdirbiais, mokslininkais ir kitų sričių atstovais, važinėja po rajonus. Per šešerius darbo metus ES Parlamente jis aplankė visas šalies savivaldybes, kai kuriose buvo net po kelis kartus. Tokiu būdu stengiasi neatitrūkti nuo savo šalies kasdienių reikalų, visų aktualijų. Po rajonus keliauja kartu su žmona Laima, o automobilį juokais vadina „sociologine laboratorija ant ratų". Mat, visuomet sustoja prie kelyje „balsuojančių" žmonių, juos pavėžina ir nuoširdžiai pasišnekučiuoja, pasidomi pakeleivių  rūpesčiais ir džiaugsmais. Sodiečių svečiai prisipažino, kad tokių kelionių metu išgirstama daug gyvenimiškų istorijų, keleiviai atvirauja, pasidalija mintimis įvairiausiais klausimais. Na, o įprotis sustoti prie „balsuojančių" keleivių atėjo dar iš jaunystės, iš studijų laikų. J.V.Paleckis prisiminė, kaip jie- studentai- talkino žemdirbiams Šakių rajone. Laisvalaikiu studentai žaidė futbolą, ir jis patyrė kojos traumą. Draugai palydėjo iki autobusų stotelės, autobuso teko laukti ilgai, „balsuojant" pro šalį važiuojančios mašinos nestojo, didžiulį skausmą kenčiančio studento niekas nenorėjo vežti. Pagaliau sustojo sunkvežimis, kuris studentą sužeista koja nuvežė į Kauną pas gydytojus. Štai, tuomet jis ir pasižadėjo, kad, kai tiktai pats važiuos su automobiliu, sustos prie „balsuojančių" ir juos pavėžins...

        Svečias papasakojo apie Europos Parlamentą, kur kartu su dvylika Lietuvos atstovų dirba parlamentarai dar iš 26 ES  šalių- iš viso daugiau kaip 730 politikų,   inicijuotus projektus, aktualius konkrečioms gyvenimo sritims Lietuvoje. Taip pat svečias dalijosi mintimis įvairiais klausimais, kuriuos pateikė susitikimo Kunigiškiuose dalyviai, diskutavo apie problemas, jaudinančias tautiečius.

        Europarlamentaras Justas Vincas Paleckis  atvežė ir padovanojo Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejui keturiasdešimt labai vertingų, įdomių knygų iš savo asmeninės bibliotekos, taip pat surinkęs iš pažįstamų autorių.  Tarp dovanotų  knygų „Gyvenimas trikampyje Briuselis-Vilnius-Strasbūras. Europarlamentaro Justo Vinco Paleckio užrašai", Europarlamentaro sudaryta knyga „Lietuva pasaulio galingųjų akiratyje 1988-1991", "Dviejų kartų laiškai. Į kelionę kviečia Europarlamentaras Justas Vincas Paleckis",  Vytauto Bubnio, Mykolo Sluckio, Algimanto Baltakio, Jeronimo Lauciaus ir kitų rašytojų naujausios knygos su autorių autografais.

        Tokiu būdu žinomas politikas, diplomatas, žurnalistas, knygų autorius Justas Vincas Paleckis prisidėjo prie asociacijos Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys", Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejaus ir Lietuvos žurnalistų sąjungos paskelbtos akcijos „Vaižganto 140-ojo gimtadienio proga- 140 knygų šio šviesuolio muziejui."

        Prisiminimui gerbiamam svečiui buvo įteiktas žurnalisto Vytauto Bagdono fotografijų albumas „Nusilenkime Vaižganto Žemei..." Europarlamentaras J.V.Paleckis su gyvenimo palydove Laima pažadėjo apsilankyti Svėdasų krašte ir ateityje- gal būt atvyks šį rugsėjį į tradicines „Vaižgantines" Malaišiuose...

2010-04-12, http://www.anyksta.lt/index.php?m=1&s=11202&page=

Daugiau nuotraukų iš susitikimo rasite nuotraukų galerijoje