ES iki 2013 metų išlaikys dabartinį EHU finansavimą

 (2011 03 02)


Briuselis, kovo 1 d. Siekdama prisidėti prie Baltarusijos visuomenės demokratizavimo, Europos Sąjunga (ES) ketina išlaikyti dabartinį finansavimo lygį Baltarusijos išvytam Vilniuje veikiančiam Europos humanitariniam universitetui (EHU) iki 2013 metų.

Tai rašoma Europos Komisijos (EK) laiške europarlamentarui socialdemokratui Justui Vincui Paleckiui, kuris atkreipė jos dėmesį į tolesnės paramos EHU užtikrinimo svarbą po gruodžio 19 dienos smurto prieš Baltarusijos opozicijos, pilietinės visuomenės, o taip pat minimo universiteto bendruomenės narius.

ES yra pagrindinė EHU rėmėja, nuo 2008 kiekvienais metais skirianti fondui milijoną eurų. Nuo 2006 metų bendras ES finansinis indėlis, skirtas EHU, siekia beveik 11 milijonų eurų.

Tuo pačiu metu, pabrėžiama EK laiške, bus toliau skatinama, kad EHU taptų savarankiškesnis finansiniu atžvilgiu, kad kai kuri jo veikla būtų perkelta vėl į Minską ir kad daugiau studentų, baigusių studijas, grįžtų į Baltarusiją. "ES džiaugiasi, galėdama pažymėti, kad jau atlikta pažanga šiose trijose srityse", - rašoma laiške.

EHU įkurtas 1992 metais Minske, tačiau 2004 metais ši aukštoji mokykla buvo priversta nutraukti savo veiklą Baltarusijoje. Lietuvos Vyriausybės, Europos Komisijos, kitų Europos šalių, visuomeninių JAV fondų ir organizacijų palaikymo dėka EHU atnaujino savo veiklą Vilniuje ir nuo 2005 metų siūlo studijuoti bakalauro bei magistro pakopų programose.

Europarlamentaras J.V. Paleckis yra Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Baltarusija vicepirmininkas. Jis taip pat paskirtas ES-Baltarusijos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo pranešėju.