Europos socialdemokratai dvejodami pritarė A.Šemetos kandidatūrai

 (2009 09 03)


Briuselis, rugsėjo 1 d. Po klausymų Europos Parlamento (EP) Biudžeto Komiteto posėdyje antroji pagal dydį Socialistų ir demokratų frakcija Europos Parlamente po vidinių diskusijų uždegė žalią šviesą Lietuvos vyriausybės deleguotam Europos Komisijos (EK) nariui Algirdui Šemetai sėstis į komisaro kėdę. Tačiau paskelbė, kad, jei jis po trijų mėnesių kandidatuotų į naujai skiriamą EK, jam turės būti surengtas dar vienas išsamus klausymas.

"Tikimės, kad Algirdas Šemeta bendradarbiaus su Europos Parlamentu tvirtinant Europos Sąjungos 2010 metų biudžetą ir atsižvelgs į socialdemokratų prašymą skirti reikiamą sumą pinigų ES ekonomikos atgaivinimo planui įgyvendinti", - sakė frakcijos atstovas komitete Švedijos socialdemokratas Goranas Fermas. Ekonomikos atgaivinimui reikalingi 2.4 milijardai eurų renkami sunkiai, tačiau jie būtini norint išsaugoti esamas ir sukurti naujas darbo vietas visose ES valstybėse.

Algirdas Šemeta antradienį EP Biudžeto Komiteto posėdyje pristatė artimiausius savo veiklos tikslus. Pasak jo, didžiausi iššūkiai bus ES 2010 metų biudžeto suderinimas ekonominio sunkmečio laiku. Vienu iš artimiausių savo veiklos tikslų A. Šemeta taip pat laiko ES fondų naudojimo taisyklių supaprastinamą ir reikalavimų paramos gavėjams palengvinimą.

Komiteto posėdyje dalyvavęs europarlamentaras socialdemokratas Justas Vincas Paleckis A.Šemetos teiravosi, kaip jis dabar vertina naktines mokesčių reformas Lietuvoje.

"Kol kas rezultatas tas, kad antrajame šių metų ketvirtyje Lietuvos BVP krito daugiau kaip 20 procentų, ir tai yra liūdnas rekordas ES, biudžetas nesurenkamas. Ar jūs įžvelgiate kai kuriuos trūkumus, klaidas tose reformose, ir kaip padaryti, kad jos nebūtų kartojamos visos ES ir atskirų valstybių mastu?“ - teiravosi J.V.Paleckis.

Atsakydamas Lietuvos deleguotas eurokomisaras sakė, kad mokesčių didinimas, kuriam pritarė Europos Komisija ir Tarptautinis valiutos fondas, „buvo reikalingas, kad būtų užtikrintas makroekonominis stabilumas ir išlaikyta tvari mūsų šalies fiskalinė pozicija“.

Balsavimas dėl naujojo Europos Komisijos nario, atsakingo už ES finansinį programavimą ir biudžetą, numatomas rugsėjo 14-17 d. Strasbūre vyksiančioje EP plenarinėje sesijoje.