Kandidatas į aplinkosaugos komisarus patikino gyvenąs "žaliai"

 (2010 01 13)


Briuselis, sausio 13 d. Europarlamentaro socialdemokrato Justo Vinco Paleckio paklaustas, ką daro kasdien, kad išgelbėtų planetą, slovakų kandidatas į aplinkosaugos komisaro postą Janešas Potočnikas sakė kasdien apie tai galvojąs, rūšiuoja šiukšles ir vairuoją elektromobilį.

"Kasdien galvoju apie tai kaip atsakingas pilietis. Jei klausiate, ar mano šiukšlės išrūšiuotos, tai  taip. Jei dėl automobilio, tai aš galiu palyginti Prius (Toyota automobilis) modelių skirtumus nuo 2004 metų, kai tai buvo pats pirmas rinkoje pasirodęs aplinkai draugiškas automobilis. Įsitikinau, kad jis veikia gerai", - atsakė J. Potočnikas.

Trečiadienį Europos Parlamente vyko Slovakijos kandidato į Europos aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komisaro postą.  

Europarlamentaras J.V. Paleckis iš kandidato taip pat sulaukė pritarimo teigdamas, kad skatinant "žaliąjį" gyvenimo būdą, prabangoje gyvenančius, energiją švaistančius ir aplinką teršiančius Europos Sąjungos piliečius reiktų griežčiau apmokestinti.  

"Taip, sutinku. Jei galvojame, kad galime kartu turėti tvarią ekonomiką su žemomis energijos resursų kainomis, tai turbūt sapnuojame. Turime keisti gyvenimo būdą vartotojiškos rinkos ekonomikos sąlygomis", - sakė slovakas, pabrėždamas, kad reikia ruoštis spręsti klausimą, "kaip išgyventi mažėjant energijos resursams ir augant prekių ir paslaugų produkcijai". 

Europarlamentaras J.V. Paleckis yra EP aplinkosaugos komiteto pavaduojantis narys. Jis išleido knygelę "Žaliasis kodeksas", informuojančią apie energijos resursų taupymą kasdieniniame gyvenime.