Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Žurnalas „Gairės“

J.Deksnys: „Baltarusijoje socialdemokratams nelengva“ („Gairės“, Nr. 10 (163), 2007 m. lapkritis) (2007 11 12)

Baltarusijos socialdemokratų partija vykdo kampaniją su reikalavimu nedelsiant  paleisti į laisvę neteisėtai suimtą ir kalinamą partijos pirmininką  prof. Aleksandrą Kozuliną.

Baltarusijoje opozicinės A.Lukašenkos režimui partijos turi labai siaurą veikimo lauką. Joms neprieinama valstybinė  žiniasklaida.  Opozicinius leidinius tenka spausdinti užsienyje. Taip atsitiko ir buvusiam (1994- 1996) Baltarusijos Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo pirmininkui,  aktyviai prisidėjusiam prie Baltarusijos respublikos konstitucijos priėmimo Mečeslavui Gribui  -  savo knygą „Baltarusijos tiltas“  jam teko spausdinti Rusijoje.  Beje, šią knygą  jis padovanojo „Gairių“ redakcijai, neseniai viešėdamas Lietuvoje su Baltarusijos socialdemokratų partijos (Hramada) delegacija (artimiausiuose žurnalo numeriuose spausdinsime ištraukas iš šio leidinio – Red.).

Į Vilnių spalio mėnesį atvykusi Hramada delegacija – einantis partijos pirmininko pareigas Anatolijus Liaukovičius,  pirmininko pavaduotojai Mečeslavas Gribas ir Ivanas Antaškevičius, Grodno srities partinės organizacijos pirmininkas Michailas Voronecas susitiko su LSDP vadovais,  aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Svečiai papasakojo apie  politinę ir ekonominę situaciją Baltarusijoje, apie  opozicinių A.Lukašenkos režimui jėgų konsolidaciją ir pasirengimą artėjantiems parlamento rinkimams.

Baltarusijos socialdemokratų partija kartu su  Baltarusijos liaudies frontu, Komunistų bei Vieningąja piliečių partija  sudaro demokratinių jėgų koaliciją, kuri yra parengusi rinkimų strategiją ir planą. Nors Baltarusijoje veikiantis rinkimų įstatymas yra antidemokratiškas, ir dėl to kai kurie opozicijos veikėjai (A.Milinkevičius, S.Šuškevičius) lyg ir nerodo noro dalyvauti rinkimų kampanijoje,  socialdemokratai čia mato galimybę pasiūlyti savo kandidatus, kalbėtis su visuomene.

Baltarusijos socialdemokratų partija vykdo kampaniją su reikalavimu nedelsiant  paleisti į laisvę neteisėtai suimtą ir kalinamą partijos pirmininką  prof. Aleksandrą Kozuliną. Kandidatas į prezidentus A.Kozulinas praėjusių metų vasarį buvo suimtas už  tai, kad organizavo masines protesto akcijas  dėl prezidento rinkimų rezultatų falsifikavimo. Teismas nuteisė A.Kozuliną kalėti penkerius su puse metų griežto režimo kolonijoje. Kalėjime jis buvo paskelbęs bado streiką (truko 53 dienas), reikalaudamas grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje apsvarstyti JT Saugumo taryboje. „Tarptautinė amnestija“ A.Kozuliną pripažino sąžinės kaliniu.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: