Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Savaitės darbų apžvalga

Produktų žymėjimas, Turkmėnistanas ir paaugliai (iš 16-osios metų savaitės į 17-ąją) (2011 04 25)

Šiuo metu ant etikečių trūksta aiškumo ir įskaitomumo. Maisto produktų etiketėse turi būti privalomai nurodoma energetinė vertė, maistinių medžiagų, įskaitant trans-riebalus, kiekis bei maisto produktų kilmė
Šiuo metu ant etikečių trūksta aiškumo ir įskaitomumo. Maisto produktų etiketėse turi būti privalomai nurodoma energetinė vertė, maistinių medžiagų, įskaitant trans-riebalus, kiekis bei maisto produktų kilmė

Praėjusią savaitę dirbome Europos Parlamento komitetuose. Antradienį EP Aplinkosaugos komitete  balsavome dėl atnaujintų maisto produktų ženklinimo reikalavimų. Nusprendėme, kad maisto produktų etiketėse turi būti privalomai nurodoma energetinė vertė, maistinių medžiagų, įskaitant trans-riebalus, kiekis bei maisto produktų kilmė.  Šiuo metu ant etikečių trūksta aiškumo ir įskaitomumo. Pagal mūsų patvirtintą reglamentą iš jų būtų reikalaujama pakuotėse privalomai nurodyti energinę vertę bei riebalų, angliavandenių, cukraus, baltymų ir druskos kiekį (100 g ar 100 ml produkto, o fasuojant porcijomis – ir porcijoje). Visa ši informacija turėtų būti įskaitoma ir pateikiama lentelės forma galinėje pakuotės pusėje. Europarlamentarų manymu, mėsa iš gyvūnų, kurie prieš skerdimą nebuvo apsvaiginti (laikantis tam tikrų religinių tradicijų), turi būti atitinkamai pažymėta.

Siekdami sustiprinti apsaugą nuo klaidinančios informacijos apie produkto sudėtį, uždraudėme etikete sudaryti kito produkto įspūdį. Jei įprasta gaminio sudėtinė dalis pakeista, tai turėtų būti aiškiai nurodyta etiketėje. Rinkoje daugėja tokių produktų, pavyzdžiui, iš augalinių riebalų pagamintų „sūrių“, skoniu ir išvaizda nesiskiriančių nuo tikrų sūrių. Tokiais atvejais produkto pakuotės priekinėje pusėje turės būti papildomai nurodyta „pakaitalas“.

Trečiadienį EP ekonomikos komitetas pritarė taisyklėms, kurios įpareigotų valstybes nares laikytis finansinės drausmės bei neleistų didėti makroekonominiam disbalansui ir skoloms. Europarlamentarai pasiūlė griežtinti sankcijas už jų nesilaikymą, o Europos Komisijai suteikti daugiau priežiūros galių. Naujomis taisyklėmis siekiama užtikrinti, kad būtų nedelsiant pastebimos ir ištaisomos ekonominiam ES stabilumui grėsmę keliančios tendencijos ir sustabdytas neatsakingas vyriausybių išlaidavimas. Įsiskolinimų nemažinančioms ir fiskalinės drausmės nesilaikančioms valstybėms siūloma taikyti 0,1—0,5 proc. BVP dydžio baudas. Europarlamentarai taip pat siūlo atsižvelgti  į priemones, kuriomis skatinamas ekonomikos augimas, kuriamos naujos darbo vietos bei kiti ekonominiai ir socialiniai privalumai. Jie taip pat siekia stipresnio Komisijos vaidmens šiame procese. Daugeliu atvejų ji vienintelė vertintų valstybes nares ir teiktų įspėjimus.

Užsienio reikalų komitete tądien diskutavome dėl žmogaus teisių padėties Turkmėnistane. Ši iškastiniais energijos resursais turtinga šalis nepraleidžia progos nuolatos pasauliui parodyti, kokia absurdiška žmogaus teisių padėtis šalyje. Europarlamentarai pažymėjo, kad energetikos importo diversifikacijos siekianti ES, turėtų bendradarbiauti su Turkmėnistanu tik tuo atveju, jei artimiausiu metu bus matomas konkretus progresas dėl žmogaus teisių apsaugos. Jie taip pat pareikalavo Turkmėnistano vyriausybės  paleisti politinius kalinius ir panaikinti 15000 asmenų juodąjį sąrašą, kuris draudžia jiems atvykti ar išvykti iš šalies. Žmogaus teisių aktyvistai, taip pat dalyvavę diskusijoje, teigė, kad Turkmėnistano vadovai imasi vis radikalesnių priemonių išlikti valdžioje, jie bijo revoliucijos protrūkio kaip kitose Centrinės Azijos ar Šiaurės Afrikos valstybėse. Europarlamentarai ketina paprašyti ES Išorės veiksmų tarnybos atlikti detalų žmogaus teisių situacijos įvertinimą. Pagal jį bus sprendžiama, ar ES užmegs prekybos santykius su Turkmėnistanu.

Trečiadienį taip pat susitikau su organizacijos, siekiančios atkreipti dėmesį į paauglių problemas, atstovais. Į šią nevyriausybinę organizaciją susibūrė su paaugliais dirbantys psichologai, pedagogai ir kitų profesijų žmonės. Jie pastebėjo, kad net 20% Europos jaunuolių turi vienokių ar kitokių elgesio sutrikimų. Tai gali būti bulimija, bėgimas iš namų, alkoholizmas ir pan. Tuo tarpu net 50% suaugusiųjų, turinčių elgesio problemų, šios problemos prasidėjo jau paauglystės laikotarpyje. Paauglystėje reikiamu metu suteikta reikiama pagalba padėtų išvengti daug vėlesniame gyvenime kylančių problemų. Ši nevyriausybinė organizacija stengiasi sukurti visas ES šalis apimantį ekspertų tinklą, bei atkreipti šalių narių vyriausybių ir ES institucijų atstovų dėmesį. Sutarėme bendradarbiauti ir paauglių problemas pabrėžti Europos Parlamento ruošiamuose dokumentuose.

Ši savaitė EP darbo kalendoriuje skirta susitikimams Lietuvoje.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: