Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Naujienos

Rusija, Ukraina ir ekstremizmas (iš 5-os metų savaitės į 6-tą) (2014 02 03)

Susirėmimams Ukrainoje nesibaigiant, į Kijevą išvyko 12 europarlamentarų delegacija (Sergei Chuzavkov nuotr.).

Praėjusią savaitę posėdžiavome komitetuose ir politinėse frakcijose Briuselyje. Darbo savaitę pradėjome žinia, kad ir Vokietijos Socialdemokratų (SPD) partija sekmadienį palaikė Europos Parlamento pirmininką M. Šulcą kaip Europos socialistų partijos kandidatą į Europos Komisijos pirmininko postą. Šių metų gegužės mėnesį vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose socialdemokratai su Martinu priešakyje tikisi atsidurti pirmoje vietoje. Visoje Europos Sąjungoje vykstančios viešosios nuomonės apklausos rodo, kad šį kartą socialdemokratai turi neblogų šansų laimėti daugiausiai vietų EP.

Antradienį Briuselyje vyko ES ir Rusijos Viršūnių susitikimas, kurio metu ES išreiškė viltį, kad abi pusės sugebės pasiekti prie pažangos santykiuose. ES prezidentas H.Van Rompėjus per spaudos konferenciją nurodė, kad dėl Rusijos ir Europos Sąjungos Asociacijos sutarties esama įvairių interpretacijų ir klaidingų įsivaizdavimų. Sutarta tęsti dvišales konsultacijas ekspertų lygiu dėl Rytų partnerystės programos ir ekonominių pasekmių abiems pusėms. Tuo tarpu europarlamentaras socialdemokratas Liboras Roučekas, komentuodamas Viršūnių susitikimą, pabrėžė, kad ES ir Rusija privalo rasti būdą kaip bendradarbiauti atvirai ir konstruktyviai, ypač su bendros kaimynystės šalimis. Deputatas pabrėžė, kad bendradarbiavimas turi būti pagrįstas bendrais principais: suverenumu bei laisva apsisprendimo teise. ES ir Rusija, pasak jo, turi bendrus interesus. Jos yra partnerės, o ne konkurentės, abi suinteresuotos kaimyninių valstybių gerove.

Ukrainoje tebesitęsiant antivyriausybiniams protestams, 12 EP narių delegacija trečiadienį vyko į Kijevą, kur susidariusią padėtį aptarė su šalies vyriausybės ir opozicijos atstovais. Vizitas skirtas įvertinti susiklosčiusią situaciją šalyje, kur prieš vyriausybę nukreipti jau daugiau nei du mėnesius trunkantys protestai išvedė į gatves šimtus tūkstančių demonstrantų. Delegacija susitiko su naujuoju Ukrainos prezidento V. Janukovyčiaus administracijos vadovu A. Kliujevu.Europarlamentarai pabrėžė, kad ES smerkia smurtą Ukrainoje ir ragina nubausti tuos, kurie kalti dėl šio smurto. Jie ragino laikytis rimties, susirinkimų ir žodžio laisvės, ieškoti kompromiso tarp valdžios ir opozicijos.

Trečiadienį socialdemokratų frakcijos ekstremizmo, populizmo, nacionalizmo ir ksenofobijos darbo grupės posėdyje aptarėme darbinį dokumentą „Dešiniojo ekstremizmo ir populizmo pakilimas Europoje“. Dokumente rašoma, kad pastaraisiais metais ES valstybėse pastebimas netolerancijos, rasizmo, ksenofobijos, euroskepticizmo, smurto propagavimas. Vis populiaresnės darosi neapykantos kupinos kalbos prieš vertybes, kuriomis grindžiama Europos Sąjunga. Dokumente apžvelgiama šios darbo grupės veikla pastaraisiais metais: europarlamentarai, reaguodami į ekstremizmą, kaskart griežtai ragino ES institucijas ir vyriausybes imtis efektyvių priemonių jį pažaboti, užsakė analizes, stebėjo padėtį, dalyvavo renginiuose ES valstybėse prieš ekstremizmą, rengė pasiūlymus, kaip sustiprinti socialinę Europą, geriau kovoti su skurdu, ekonomine krize, stiprinti gerovę, ragino šviesti mokinius apie ekstremizmo pavojus, dalintis geros kovos praktikos pavyzdžiais tarp valstybių. Atkreipiau darbo grupės dėmesį į pastarąsias mažųjų EP frakcijų politikų pastangas sukompromituoti ES, apkaltinant ją dėl laisvo darbuotojų judėjimo, pabrėžiant neapykantą religinėms, etninėms bei seksualinėms mažumoms, kurias gina ES. Siūliau įtraukti į dokumentą EP pirmininko Martino Šulco išsakytą nuostatą artėjančių EP rinkimų kontekste: kas balsuos už radikalius dešiniuosius politikus, praras balsą, nes daugumą laimėsiančios tradicinės partijos niekuomet nesijungs su jais į koaliciją.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras:  
Savaitės naujienos