Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Naujienos

Lėktuvų keleivių teisės, tabakas ir ES gynyba (iš 51-osios metų savaitės į 52-tą) (2013 12 23)

Europos Parlamento Tansporto komitetas balsavo dėl taisyklių, kuriomis siekiama sustiprinti lėktuvų keleivių teises ©BELGA/EASYFOTOSTOCK

          Praėjusią savaitę Europos Parlamente Briuselyje vyko komitetų darbas. Transporto komitetas antradienį balsavo dėl taisyklių, kuriomis siekiama sustiprinti lėktuvų keleivių teises. Pranešime pabrėžiama, kad keleiviai kompensacijos gali reikalauti, jei skrydis atidedamas bent 3 valandoms (jos dydis nustatomas atsižvelgiant į skrydžio atstumą). Naujos taisyklės siūlo: jei atstumas siekia 2 500 km arba mažiau – 300 eurų kompensaciją, 6 000 km arba mažiau – 400 eurų, o daugiau kaip 6 000 km – 600 eurų. Keleiviai taip pat turės teisę atsisakyti skrydžio, jei tenka laukti bent 5 valandas, kaip yra ir dabar. Tokiu atveju jie gali susigrąžinti visus už bilietą sumokėtus pinigus ir būti nuskraidinti į savo kelionės pradžią. Be to, jei skrydis atidedamas bent 2–4 valandoms (atsižvelgiant į skrydžio atstumą), keleiviai turi teisę gauti gaivinamųjų gėrimų ir (arba) maisto, galimybę paskambinti, apgyvendinimą. Tarp kitų siūlomų naujovių: keleivis turėtų teisę būti išlaipintas, jei orlaivis vėluoja išskristi bent 3 valandas. Šiuo metu keleivis turi teisę atsisakyti kelionės ir būti išlaipintas bei atgauti pinigus už bilietą išlaukęs orlaivyje 5 valandas. Taip pat oro vežėjai privalėtų užtikrinti, kad kiekviename oro uoste, kur jie vykdo skrydžius, būtų kontaktinis asmuo, kuris teiktų keleiviams reikalingą informaciją apie jų teises.

          Trečiadienį ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva derybose su Europos Parlamentu pasiekė sutarimą dėl Tabako gaminių direktyvos. Valstybės narės pritarė galutiniam Lietuvos suderėtam kompromisui, įskaitant ir elektroninių cigarečių reguliavimą. Pagrindiniai direktyvos elementai, kuriuos sutarė teisės aktų leidėjai yra šie:  draudimas rinkai pateikti tabako gaminius, pasižyminčius skoniais; 4 metų pereinamasis laikotarpis tabako gaminiams su mentoliu, kurie bus uždrausti 2020 m. vasarą; kombinuoti įspėjimai apie grėsmę sveikatai turi padengti 65 % vienetinių pakelių ir bet kokių kitų išorinių pakuočių priekinio ir galinio išorės ploto. ES šios direktyvos peržiūrą inicijavo siekdama mažinti jaunimo rūkymą bei rūkymo sukeliamų susirgimų apimtis, spręsti nelegalios prekybos problemą ir sureguliuoti tabako gaminių rinkodarą ir reklamą, kad ji paveikiau įspėtų visuomenę apie rūkymo keliamą žalą.

          Trečiadienį vykusiame Užsienio reikalų komiteto posėdyje vyko diskusija dėl ES gynybos politikos. Europarlamentarai pasidžiaugė, kad matomas aiškus progresas kovoje su piratais prie Somalio krantų. Praėjusiais metais ten išpuolių sumažėjo 95 procentais. Šiuo metu ES valstybių fregatos toliau dirba kartu vykdant ES operaciją „Atalanta“, kad būtų apsaugoti laivybos maršrutai, kurie yra būtini Europos prekybai su kitomis pasaulio šalimis vykdyti ir gyvybiškai svarbiai pagalbai maistu Somaliui teikti. ES kartu vykdo Somalio armijos mokymus, remia sutrikdytų Somalio institucijų atstatymą ir teikia paramą vystymuisi, kad būtų padėti pagrindai ilgalaikiai plėtrai. Diskusijoje dėl ES gynybos ateities europarlamentarai pabrėžė, kad siekdamos išlaikyti savo vaidmenį pasaulyje, ES valstybės privalo dar glaudžiau bendradarbiauti gynybos politikos srityje - aprūpinti Europą pajėgumais imtis karinių ir civilinių veiksmų konfliktų vietose. ES pajėgumų telkimas bei dalijimasis jais ir NATO gynyba turi ir toliau viena kitą papildyti. Sėkmingai telkdamos pajėgumus ir jais dalydamosi ES šalys galėtų tikslingiau panaudoti 200 mlrd. eurų, kuriuos jos kasmet skiria gynybai. Europos gynybos agentūros ir Europos Komisijos atlikto mokslinio tyrimo rezultatai rodo, kad ES valstybės galėtų per metus sutaupyti iki 130 mln. eurų.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras:  
Savaitės naujienos