Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Kita informacija

Šią savaitę Parlamente: bendra prieglobsčio sistema, Šengenas, padėtis Turkijoje (2013 06 10)

Plenarinės sesijos metu Europos Parlamente Strasbūre

Europarlamentarai birželio 10–13 d. posėdžiauja Strasbūre, kur vyksta plenarinė sesija. Jos darbotvarkėje – balsavimas dėl bendros ES prieglobsčio sistemos kūrimo, padėties Turkijoje aptarimas, diskusija apie pasirengimą Europos Vadovų Tarybos susitikimui ir kiti klausimai.

Trečiadienio rytą EP nariai kartu su Komisijos ir Tarybos atstovais aptars pasirengimą ES viršūnių susitikimui, kuris vyks birželio 27–28 d. Briuselyje. Jo darbotvarkėje – ES ūkio konkurencingumo didinimas, darbo vietų kūrimas, ekonominių reformų įgyvendinimas, bankų sąjunga, Latvijos paraiška dėl euro įvedimo.

Vėliau bus balsuojama dėl bendros Europos prieglobsčio sistemos sukūrimo. Ji suvienodins prieglobsčio prašymo procedūras, jų nagrinėjimo terminus, o taip pat nustatys prieglobsčio prašančių asmenų pagrindines teises.

EP nariai trečiadienį taip pat balsuos dėl paramos fondo labiausiai skurstantiems ES gyventojams ir Šengeno teisyno pakeitimų, kurie leis sistemą inspektuojantiems pareigūnams iš anksto nepranešus tikrinti, ar valstybių narių kartais vykdoma patikra prie ES vidinių sienų yra teisėta.

Tuo tarpu antradienį europarlamentarai spręs dėl kūdikiams skirtų ir specialios medicininės paskirties maisto produktų ženklinimo.

Jei Parlamentas pritars jau su ES Taryba suderintoms taisyklėms, stambios naftos, dujų gavybos ir kasybos bei medienos ruošos bendrovės bus įpareigotos atskleisti informaciją dėl jų suteiktos paramos įvairių valstybių vyriausybėms už galimybę vykdyti gavybos ar kasybos projektus.

EP taip pat balsuos, ar pritarti paskirtojo EK nario kroato N. Mimicos, atsakingo už vartotojų apsaugą, kandidatūrai.

Savo ruožtu trečiadienio popietę jie kartu su ES vyriausiąja įgaliotine C. Ashton aptars padėtį Turkijoje.

Antradienį į europarlamentarus kreipsis Slovėnijos prezidentas Borutas Pahoras, o trečiadienį kalbą sakys Portugalijos prezidentas Aníbal Cavaco Silva.

Parengta pagal Europos Parlamento Naujienų tarnybos pranešimą ©, 2013 06 10

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: