Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

"Padėkime Žemei - padėkime sau" dalyvių pasiūlymai

Laura Braziulytė: „Auginkime mišką“

Šiuo metu pasaulyje aktualiausia problema yra aplinkos užterštumas. Visa tai lemia didelė technologijos pažanga, dėl kurios vyksta urbanizacija, naujų gamyklų statybos, kurios smarkiai teršia aplinką, automobilių gausa, žmogaus noras gyventi kuo moderniau ir patogiau. Galop visa tai atsigręžia prieš patį žmogų. Tačiau mes galime išspręsti šias problemas įvairiais būdais, kurie būtų naudingi tiek mums, tiek gamtai.

Žmonės šiais laikais negali įsivaizduoti savo gyvenimo be visų, mums įprastų, patogumų. Patys paprasčiausi pavyzdžiai, tai kai mašinos tampa vienintele transporto priemone, telefonai-vienintelė susisiekimo priemonė ir šiaip visos kitos technologijos, be kurių neįsivaizduojame savo gyvenimo. Tačiau jas galime pakeisti į įprastas, pavyzdžiui kaip mašiną pakeisti į dviratį arba vaikščiojimą pėsčiomis, kompiuterį į pasivaikščiojimą su draugais gamtoje, televizorių i knygas, ir dar daugybę panašių dalykų. Tai jau nemaža dalimi prisideda prie mažesnio aplinkos užterštumo. Tokiu būdu padedame ne tik gamtai, tačiau taip keičiame ir savo gyvenimo būdą.

Manau, mes visi mėgstame skaniai pavalgyti, tačiau ne visada valgome tai, kas sveika ar naudinga. Greito maisto restoranai šiuo metu yra labai populiarus visame pasaulyje, nes mūsų gyvenimo būdas yra labai greitas ir mes ne visada suspėjame teisingai maitintis. Tačiau mes galime rinktis ekologišką maistą, kuris būtų naudingas ne tik mums, bet ir aplinkai, kadangi ekologiško maisto pakuotės greičiau yra ir yra lengviau perdirbamos. Taip pat galime padėti gamtai rūšiuojant atliekas, nes taip galime sumažinti sąvartynų kiekius.

Taip pat keičiant gyvenimo būdą, galime keisti ir aplinką, pavyzdžiui, kaip įsigyti saulės baterijas, kurios nėra kenksmingos nei žmogui nei aplinkai, stengtis mažiau naudoti aerozolių, kurie ardo ozono sluoksnį ir kenkia mums. Per mūsų didelius poreikius gamyklos yra priverstos gaminti dideliais kiekiais bei labai sparčiai, naudojant daug gamtinių išteklių, taigi norint padėti gamtai reikia mažinti vartojimo kiekius, ir stengtis ką galima pasigaminti patiems. Taip bus geriau ir mums ir aplinkai. Sunaudotas medžiagas nereiktų iškarto išmesti, jas galima dar panaudoti buityje įvairiems tikslams. Galima rengti įvairias talkas, kur tvarkytume aplinka ir pan., manau, tai tikrai būtų smagu. Prisidėti prie medžių ir miškų  auginimo, kurie galėtų gaminti daugiau deguonies ir taip padėti mums.

Taigi, aš manau, kad kiekvieno mūsų pareiga yra eiti ne prieš gamtą, o išvien su ja. Nes kuo labiau mes nesutarsime, tuo sunkiau mums bus gyventi šioje žemėje.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: