Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

"Padėkime Žemei - padėkime sau" dalyvių pasiūlymai

Kristina Petrauskaitė: „Svarbiausia, kad mes susimąstėm“

Brangioji Žeme,

ašau Tau norėdama atsiprašyti už mūsų, gyventojų, padarytą skriaudą. Akivaizdu, kad Tu pradedi maištauti už mūsų padarytas blogybes nuostabiąjai gamtai. Tačiau svarbiausia, kad mes susimąstėm, jog Tau pridarėme daug blogą, kaip antai: dėl vis plačiai statomų gamyklų, šiukšlinimo, netausojamos elektros energijos, vandens ir kitų dalykų mes grėsmingai padidinome šiltnamio efektą, kuris priverčia Tave mus bausti, kad visi mes suvoktume, kaip svarbu viską saikingai vartoti, bei kiek sarbu mylėti gamtą.

Mano Žemele, Tu juk žinai jog aš turiu kaimus, kuriuose gyvena mano močiutės ir kitos giminės. Juk žinai, kad kaimuose žmonės būna taupesni, nes jie myli gamtą ir ja mėgaujasi. Kaimuose žmonės patys darosi trąšas, kas sumažina CO2 išskyrimą, kadangi trąšos gaminamos natūraliu būdu, o ne cheminiu, kaip yra gaminama gamyklose, tai yra puikus būdas padėti Tau. Kaimiečiai žeme rūpinasi, jie ne taip šiukšlina, kaip antai miestiečiai, kadangi jie tikrai nenori teršti savo brangiųjų, gimtųjų laukų. Suprantama, kad šiukšlių turi namuose kiekvienas pilietis, bet pavyzdžiui kaime šiukšlių sumažėja, nes kaime būna natūralių produktų, kurie pagaminami pačių rankomis, žinoma tai aktualiausia tiems piliečiams, kurie augina galvijus, gyvūnus, turi savus daržus. Tačiau dar norėčiau pasakyti ir tai, kad kaime žmonės sodina medelius, kurie gamtai yra labai svarbūs, tiksliau visai ekosistemai.

Mylimoji Žeme, neperseniausiai perskaičiau vieną mažą knygutę, kuri vadinasi „Žaliasis kodeksas“, joje pasisėmiau daug minčių kaip būtų galima Tau padėti. Kaip antai: išjungti telefono įkroviklį iš lizdo kuomet telefonas nėra kraunamas. Gėda prisipažinti, bet dažniausiai įkroviklį palikdavau elektros lizde, tačiau dabar to nebedarau. Nesinaudoju liftu, o einu visuomet laiptais, taip sutaupydama elektrą, kuri naudojama pakilti liftui. Niekuomet mano šeima nenaudoja pustuščių skalbyklių, visuomet drabužiai plaunami kuomet skalbyklė pilna skalbinių. Nedžioviname drabužių su džiovykle, beje juk jos mes ir neturime, mes džioviname drabužius balkone. Nuo šiol gamindama gamindama valgį uždengiu dangčiu puodus, keptuves. Visuomet maudausi po dušu, o ne vonioje ( nebent labai retais išskirtiniais atvejais). Visuomet užsuku čiaupą, kada valausi dantis. Mano šeima pirkinių maišelius naudoja daug kartų, kol jie nesusidėvi. Taip pat  visuomet važiuoju į mokyklą visuomeniniu transportu, taip pat esu pasirįžus kuomet turėsiu teises vairuoti mašiną tik tuomet, kai to labai prireiks. Beje aš labai mėgstu vaikščioti pėščiomis tokiu būdu padedu ir Tau ir sau, nes gerinu savo fizinę būklę, o Tave tausoji neišskirdama CO2 didesnio kiekio važiuodama viešuoju transporu, taip papildydama autobusą ar troleibusą papildomu svoriu, dėl kurio reikia daugiau energijos, kad transportas važiuotų. Dažniausiai mano tėvai ir brolis mašiną  plauna rankomis, o ne plovyklose. Taip pat galėčiau pridurti ir tai, kad savo šeimoje turime ekonomišką mašiną  ( mamos), kuri žymiai sumažina CO2 išmetinmą. Taigi, Mylimoji Žemele, gali akivaizdžiai pamatyti jog stengiuosi Tau padėti, žinoma ir sau bei aplinkiniams ir būsimoms kartoms.

Norėčiau pridurti šiame laiškelyje, jog be visų šių išvardintų dalykų, kuriais sumažinu CO2 išsiskyrimą dar mainausi nereikalingais sau daiktais su kitais žmonėmis, kuriems jie atvirkščiai nei man yra reikalingi. Taipogi dalyvauju talkose bei išmetu šiukšles tam tikrose skirtose vitose... Bet iš tiesų norėčiau padrėžti tai, kad esu dažnai pasipiktinusi, kad gatvėse, nėra pakankamai šiukšliadėžių, arba jei ir yra tai jos būna kupinos šiukšlių ir nebelieka vietos kitoms šiuklšems. Žinoma dar prie gamtos tausojimo ir CO2 išsiskyrimo sumažinimo prisidedu tuo, kad nenaudoju elektros, kuomet man ji nėra reikalinga. Vakarais mėgstu užsidegti žvakę, kuri sumažina elektros sunaudojimą, bei man suteikia ramybės būseną, kuri labai naudinga po sunkios dienos. Taip pat norėčiau paminėti ir tai, kad baigus mokyklą norėčiau studijuoti ekologiją, kuri taip pat prisidėtų prie gamtos tausojimo, juk iš dalies ir gamtos tausojimas padeda nuo visokių ledynų tirpimų bei kitų žalingų gamtai veiksnių.

Beje, senai galvoju, jog vaikus reikia ugdyti nuo mažens mylėti gamtą taip, kad jai padėtų, kad nešiukšlintų bele kur. Tai mano manymu būtų galima pasiekti rengiant įvairias talkas bei išvykas, kuriose padėtų gamtai, bei sau. Pavyzdžiui iš surinktų įvairiausių šiukšlių, nereikalingų daiktų galima ugdyti vaikų kūrybiškumą, skatinant padryti kokį nors meno kūrinį, iš kurių vėliau netgi būtų galima rengti parodas, kurios būtų simboliškai mokamos, o už surinktus pinigus būtų galima pasodinti medelius, kurie padėtų mažiau išskirti anglies dioksido. Ši akcija iš dalies būtų panaši į tą, kuri yra vykdoma šiais 2009 metais Mariaus Jovaišo, tačiau tos parodos būtų žymiai pigesnės nei knyga „Neregėta Lietuva“, nes neturėtų vienas žmogus užmokėti už parodą tiek kiek kainuotų pasodinamas medelis ( taip antai šiais metais- ąžuolas).

Taigi, Brangioji Mūsų Planeta, mes kiekvienas žmogus turime susivienyti, kad padėtume užkirsti kelią vis labiau plintantiems šiltnamio efekto padariniams. Tai galime padaryti tik tuomet kai kiekvienas žmogus prisidės bent tiek kiek aš esu prisidėjus prie planetos išsaugojimo. Žinoma tai yra tik maža dalelė, tačiau jei kiekvienas bent kažkiek prisidėtume, mes užkirstume kelią baisiems dalykams, ir Tu ant mūsų nebepyktum sukeldama mums diždiausius karščius ( arba kai kur yra teigiama jog ir šalčius, tai priklauso nuo geografinės padėties). MES IŠSAUGOSIM TAVE, BŪSIMOMS KARTOMS!!!

Su didele meile ir pagarba,
Vilniaus Užupio gimnazijos mokinė
Kristina Petrauskaitė 

Padedanti mokytoja:
Renata Bakšytė

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: