Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

"Padėkime Žemei - padėkime sau" dalyvių pasiūlymai

Raimundas: „Išgirsk ir tu“

Vieną gražią saulėtą dieną, kai važiavau į treniruotę, netyčia nugirdau dviejų moteriškių pokalbį. Jos kalbėjosi apie tai, kaip žmogus kenkia gamtai, netausoja jos ir nesugeba taupyti.

Pokalbis prasidėjo taip, kad viena iš jų pasisakė, jog neseniai buvo kaime ir suprato koks ten grynesnis oras. Ten nėra tiek daug mašinų, kurios į orą išmeta be galo pavojingas dujas, kuriomis žmogus gali smarkiai apsinuodyti. Žmonės vaikšto pėsčiomis, todėl yra sveikesni ir ilgiau gyvena. Maitinasi sveikai, nes valgo tik tai, ką užsiaugina sode - be jokių pesticidų ar priemaišų. Ir už pragyvenimą moka mažiau todėl, kad kai baigia žiūrėt televizorių, iš karto jį išjungia ir net ištraukia iš elektros lizdo. Niekada be reikalo pas juos nedega šviesa, reguliariai atšildo šaldytuvą ir dar daug panašių dalykų.

Klausydamas šio įdomaus pokalbio, pradėjau pats mąstyti, kaip galėčiau pats sumažinti taršą žemei ir sutaupyti pinigų. Ir staiga pagalvojau toks puikus oras, o kodėl aš važiuoju autobusu, o neinu pėsčiomis? Juk tikrai smagiau ir sveikiau. Tiesiog reikėtų anksčiau išeiti iš namų.

Šiandien grįžau iš treniruotės namo pėsčiomis ir jaučiausi žymiai geriau - lyg būčiau ką nors gero padaręs, o padariau tik pats sau. Iš karto tėvam papasakojau ką šiandien girdėjau autobuse. Jie mane palaikė šimtu procentų. Aš namie iškarto pradėjau mažiau naudotis kompiuteriu, išjungti jį, kai man jo nereikia ir nepalikti jo įjungto be reikalo. Paprašiau tėvų, kad nusipirktume naujų ekonomiškų lempučių. Pradžioje po truputį keistis į gerąją pusę.

Tikrai nebuvo sunku. Tik nereikia skubėti. Į treniruotes pradėjau visą laiką vaikščioti pėsčiomis - tikrai linksmiau. Pasakiau tėvam, kad iki pilno džiaugsmo trūksta sveiko maisto produktų iš turgaus. Mama vakarienę padarė tik iš sveiko maisto - buvo taip skanu, kad nebesinori valgyti to, kuris pirktas iš parduotuvės ir sušaldytas. Taip šauniai sutvarkiau savo šeimą ir pradėjom gyventi prasmingiau.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: