Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

"Padėkime Žemei - padėkime sau" dalyvių pasiūlymai

Vilija Terezaitė: „Žemė – vienintelis mūsų prieglobstis, mūsų namai“

Žemė – vienintelis mūsų prieglobstis, mūsų namai. Žalodami gamtą, žalojame patys save. Deja, dauguma to nesupranta. Šiuo metu Mūsų planeta išgyvena itin sunkų laikotarpį, o pagrindinis šios problemos kaltininkas yra žmogus. Mokslininkai išranda vis daugiau išradimų, kurie palengvina mūsų buitį, tačiau žlugdo gyvąją gamtą. Nors informacija apie nuolat spartėjantį globalinį atšilimą pasitinka  beveik visur, dauguma žmonių liūdnai suvokę realybę, jog ši situacija prives planetą sunaikinimo, nesiima jokios alternatyvos. Tačiau tai dar negalutinis nuosprendis, mes dar galime tą sustabdyti, tačiau, kad išgelbėtume Žemę, turime pradėti nuo savęs. Ir aš norėčiau pateikti porą pavyzdžių kaip galėtume tai įgyvendinti.

Šiuo metu daugybė žmonių gyvena miestuose, deja, juose gyvenantys piliečiai gana stipriai atitolsta nuo gamtos. Juos supa tik betoniniai namai, asfaltas. Nematydamas gamtos grožio žmogės nemato prasmės nieko gelbėti bei saugoti, todėl mano patarimas būtų skatinti juos  kuo daugiau praleisti laiko gamtoje. Mokyklose rengti iškylas, žygius. Tuomet miestiečių ir gamtos ryšys taps kur kas glaustesnis. Atsiras harmonija, gal tuomet  jie pradės daug stipriau branginti miškus , ežerus, upes, nešiukšlins gatvėse, ims rūšiuoti šiukšles ir t.t.

Kitas mano sumanymas, surengti su šeima ar draugais talkas ir  retkarčiais šiek tiek aptvarkyti teritoriją aplink savo gyvenamąją vietą. Vėliau paskatinti prisijungti ir kaimynus, gal net sudaryti aplinkos tvarkymo tvarkaraštį su jais. Tai padėtų ir mums, ir gamtai. Juk dauguma žmonių  gyvendami daugiabučiuose, gal net keletą metų ar daugiau, taip ir nesusipažįsta su savo kaimynais. Aplinkos tvarkymas būtų puiki priežastis susipažinimui, galimybė pabendrauti su šalia gyvenančiai žmonėmis, mus suvienytų vienas tikslas, be to gyventi švaroje yra daug smagiau nei matyti pro langą šiukšlyną, gal lauke matydami tvarkingas, žalias pieveles ryšimės dažniau išeiti pasivaikščioti, o tuo tarpu Žemė mums tikrai padėkos.

Tikiuosi šie mano pasiūlymai, kurio nors žmogaus vaizduotę, paskatins imtis veiksmų gelbėjant gamtą. O gal nors vieną iš jų pritaikyti savo kasdienybėje.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: