Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Straipsniai ir interviu

Artūras Navickas: "J.Paleckis ragina jaustis europiečiais" (Kėdainių rajono laikraštis "Kėdainių mugė", Nr. 26 (1201), 2009 04 11) (2009 04 14)

,,Nemenka dalis mūsų žmonių dar neatsikratę nuostatos, esą Lietuva gyvena vienais rūpesčiais, o Europa - kitais. Būtina suvokti, kad mes - tos pačios Europos dalis, tad ir rūpesčius turime bendrus“, - antradienį apsilankęs ,,Kėdainių mugės“ redakcijoje sakė europarlamentaras Justas Paleckis.

Šį teiginį europarlamentaras iliustravo akivaizdžiu pavyzdžiu: jau dabar apie 70 proc. Lietuvos Seime priimamų įstatymų - tai derinimasis prie Europos Sąjungos teisinių normų.

Europos Sąjungos ir atsikrų ją sudarančių valstybių teisinės normos kuo toliau, tuo labiau suartės. Vadinasi, atitinkamai didės Europos parlamento vaidmuo.

Kaip Lietuvos atstovai Europarlamente jaučiasi? Ar jų muomonę pripažįsta išrinktieji didžiosiose valstybėse?

,,Kai kurie didžiųjų valstybių atstovai tam tikrų ambicijų, žinoma, turi. Tačiau didžioji dauguma moka klausytis. O mūsų pareiga - jiems viską išaiškinti ir įtikinti bendrų sprendimų reikalingumu“, - atsakė europarlamentaras.

Į Europos Parlamentą Justas Paleckis išrinktas Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše. Jame įsijungęs į socialistų frakciją.

,,Gal ir nelengva patikėti, tačiau iš darbo Europarlamente dažnai grįžtu tik apie 23 valandą vakaro. O kartais - ir vėliau: mat naktiniai posėdžiai ten - jokia naujiena“, - šyptelėjo J.Paleckis.

Grįžęs į Lietuvą, europarlamentaras stengiasi aplankyti kuo daugiau miestų ir rajonų. Kėdainiai - viena šių kelionių stotelių.

,,Gyvenimą gali pažinti tik betarpiškai bendraudamas su kuo įvairesniais žmonėmis“, - įsitikinęs J.Paleckis.

Itin gilų įspūdį europarlamentarui paliko Kėdainių senamiestis: ,,Gaila, kad stigo laiko po jį pasivaikščioti. Tačiau būtinai tai padarysiu ateityje“.

J.Paleckį maloniai nustebino neseniai atliktos apklausos duomenys: išaiškėjo, kad mūsų šalies atstovų darbą Europos parlamente palankiai vertina net apie 50 proc. Lietuvos gyventojų.

Palyginkite: Seimo darbo palankiai nevertina nė 10 proc Lietuvos gyventojų.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: