Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Pranešimai spaudai

Lietuva tikisi Ignalinos AE darbo pratęsimo stebuklo  (2009 02 05)

Strasbūras, vasario 5 d. Europos Parlamento diskusijose dėl Europos Sąjungos kovos su klimato kaita bei bendro Europos Sąjungos elektros tiekimo tinklo kūrimo ir branduolinės energijos perspektyvų, europarlamentaras socialdemokratas Justas Vincas Paleckis pabrėžė, kad Ignalinos AE uždarymas būtų sunkus smūgis ekonominės krizės krečiamai Lietuvai.

"Stebuklai pasitaiko retai. Tačiau Ignalinos AE darbo pratęsimo stebuklas, kurio vis dar tikimasi Lietuvoje, leistų mažinti taršą ir išsaugoti kasmetinius 4-5 proc. BVP, taip reikalingus ekonominės krizės ypač pažeistai valstybei", - sakė europarlamentaras.

Europarlamentaras J.V.Paleckis pažymėjo, kad Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojai yra "ištroškę Europinio elektros energijos tinklo". Pasak jo, nesukūrus jo per keletą metų, visos kalbos apie ES energetinę nepriklausomybę liks kalbomis".

Trečiadienį Europos Parlamentas priėmė laikinojo klimato kaitos komiteto darbo užbaigiamąją ataskaitą, kurioje ES institucijas ir valstybių vyriausybes ragina sukurti europinį elektros energijos tiekimo tinklą. Jie taip pat atkreipia dėmesį į įvairias nuomones ES šalyse apie branduolinės energetikos perspektyvas. EP nariai ragina Europos Komisiją imtis veiksmų užtikrinti radioaktyvių atliekų apdorojimo saugą.

Ataskaitoje taip pat siūloma pasiekti, kad gyvenamuosiuose pastatuose iki 2015 m., o komercinės ir visuomeninės paskirties pastatuose – iki 2020 m. nebūtų patiriama energijos nuostolių. 

J.V.Paleckis pabrėžė, kad "ypač naujosioms ES šalims labai svarbus raginimas padidinti struktūrinių fondų lėšas, naudojamas daugiabučių gyvenamųjų namų apšiltinimui".

Europarlamentaro iniciatyva priimta pataisa, kuri ragina padidinti ES struktūrinių fondų paramą daugiabučių namų apšiltinimui.

Lenkijoje šiuo metų apšiltinta 40 proc., Estijoje 30 proc., Latvijoje 2.9, tuo tarpu Lietuvoje tik 1.7 proc. daugiabučių gyvenamųjų namų.

Europarlamentaras Justas Vincas Paleckis yra Lietuvos delegacijos Europos Parlamento Socialistų grupėje vadovas. Jis taip pat yra laikinojo EP klimato kaitos komiteto pavaduojantis narys.

 

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: