Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Pranešimai spaudai

Siaučiant krizei EK įžvelgia nedidelę galimybę mažinti aukštas algas (2009 02 05)

Strasbūras, vasario 5 d. Europos Sąjungoje siaučiant ekonominei krizei, solidarizuodamasi su labiausiai nuosmukio paveiktais gyventojų sluoksniais, Europos Komisija (EK) svarstytų aukštų atlyginimų komisarams ir kitiems institucijos darbuotojams mažinimą, tačiau nuogąstauja, kad algų apkarpymų nespės priimti iki kadencijos pabaigos rudenį.

Tai Europos Parlamento plenarinėje sesijoje sakė EK viceprezidentas, administracinių reikalų komisaras Sim Kalas (Siim Kallas), atsakydamas į europarlamentaro socialdemokrato Justo Vinco Paleckio klausimą, ar EK palaiko siūlymą sekti kai kurių ES valstybių parlamentų sprendimų pavyzdžiu mažinti algas politikams ir valstybės tarnautojams ekonominio sunkmečio metu.

"Kai kuriose ES šalyse, atsiliepdami į finansų krizę ir demonstruodami solidarumą su sunkmečio paliestais žmonėmis, parlamentai nusprendė 10-15 proc. sumažinti algas ministrams, parlamento nariams, tuo pačiu ir europarlamentarams, išrinktiems toje valstybėje ir kitiems politikams bei valstybės tarnautojams. Ar Europos Komisija negalvoja pasekti tokiu pavyzdžiu ir įgyvendinti panašų lėšų taupymą Komisijoje?", - klausė J.V.Paleckis.

Komisijos viceprezidentas atsakydamas pažymėjo, kad tokį žingsnį įgyvendinti būtų labai sunku, kadangi Komisijoje sutarta iki kadencijos pabaigos iš naujo nesvarstyti darbuotojų statuso ir su tuo susijusių jų atlyginimų. Be to, pasak jo, bet kokius pakeitimus reikėtų derinti su profsąjungomis.

"Atsižvelgiant į dabartinę padėtį, galima būtų pamėginti derėtis su profsąjungomis ir keisti minėtas taisykles, tačiau galimybę, kad tai pavyktų padaryti iki šios Komisijos darbo kadencijos pabaigos šių metų rudenį yra nedidelė", - sakė eurokomisaras.

Seimas prieš keletą savaičių priėmė Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pataisą, kuria atlyginimai parlamentarams bei ministrams sumažinti 15 proc.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: