Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Pranešimai spaudai

Europarlamentarai kviesti į pasimatymą su magiškuoju Vilniumi (2008 12 10)

Briuselis, gruodžio 10 d. Kultūrinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” pristatyme  Europos Parlamente antradienį europarlamentaras socialdemokratas Justas Paleckis kolegas deputatus kvietė į pasimatymą Vilniuje.

"Kreipiuosi į tuos, kurie dar nebuvo mūsų sostinėje - jų laukia ypatingai malonūs atradimai. Dauguma tų, kurie jau lankėsi Vilniuje, esu tikras, išvyko su jausmu: aš čia dar būtinai atvažiuosiu. Jeigu Jūs tai padarysite kitais metais - tikrai nenusivilsite. Operos ir baleto, įvairiausių žanrų muzikos, dailės, kino, literatūros mėgėjai sulauks daug malonių netikėtumų. Bet ypač išskirčiau teatro staigmenas, nes garsiausi mūsų režisieriai Eimuntas Nekrošius, Oskaras Koršunovas, Rimas Tuminas savo pastatymais jau spėjo užkariauti daug Europos sostinių. Taigi, nuoširdžiai kviečiu į pasimatymą su magiškuoju Vilniumi ir jo kultūra", - sakė J.Paleckis. 

Europarlamentarams bei kitiems šios institucijos darbuotojams, žiniasklaidos atstovams pirmadienį surengta trijų dienų paroda, pristatanti 2009 metų Europos kultūros sostinę Vilnių. 

Pristatymo renginyje taip pat dalyvavęs Lietuvos ambasadorius prie Europos Sąjungos Rytis Martikonis sakė, kad apie kultūrą reikia ne tik šnekėti, bet ir ja gyventi. Jis vilėsi, kad Vilnius kitais metais taps Europinės reikšmės miestas.

„Vilnius yra svarbiausias miestas lietuviams. Tikiu, jog kitais metais, kai Lietuvos vardui paminėjimui dokumentuose sueis 1000 metų, Vilnius, būdamas Europos kultūros sostine, taps svarbiu miestu ir visai Europai“, - sakė R.Martikonis.

VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” direktorė Elona Bajorinienė pažymėjo, kad kiti metai užsieniečiams yra geriausia proga aplankyti Lietuvą ir Vilnių.

„Kitais metais Lietuva švęs narystės Europos Sąjungoje penkmetį. Vis dėlto nemažai daliai europiečių esame dar neatrasta šalis, tad kiti metai – geriausia proga aplankyti Lietuvą ir Vilnių. Juk esame įdomūs tuo, kad Europos kultūros sostinė dar niekada nebuvo nukeliavusi taip toli į Europos rytus. Sieksime Europos meno procesams suteikti unikalaus lietuviško prieskonio“, - sakė ji.

Europos kultūros sostinių rinkimo tradicija gimė 1985-aisiais, kai pirmąja Europos kultūros sostine tapo Atėnai. Iki 2000-ųjų metų kasmet buvo renkama po vieną Europos kultūros sostinę. Žymint naujo tūkstantmečio pradžią Europos kultūros sostinėmis buvo paskelbti 9 miestai, pasiūlę išskirtines programas. Nuo to laiko kasmet Senojo žemyno kultūros židiniais tampa nuo 1 iki 3 Europos miestų.

Vilnius – pirmasis miestas Baltijos šalyse, kuriam suteikiamas šis garbingas titulas. Kartu su juo ateinančiais metais Europos kultūros sostine taps ir Austrijos miestas Lincas. 2011-aisiais šis titulas bus suteiktas Talinui, o 2014-aisiais – Rygai.

 

Justo Paleckio biuras, 2008 12 10

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: