Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Pranešimai spaudai

Justas Paleckis prašo paramos į energetinius spąstus slystančiai Lietuvai  (2008 12 02)

Vėjo jėgainės
LSDP delegacija Europos socialistų partijos tarybos kongrese Madride

Madridas, gruodžio 1 d. Briuselis, gruodžio 4 d. Europarlamentaras socialdemokratas Justas Paleckis Europos Parlamento plenarinėje sesijoje ketvirtadienį informavo kolegas ir Europos Tarybos bei Europos Komisijos atstovus apie energetikos būklę Lietuvoje, tuo pačiu siekdamas palankesnių Lietuvai Ignalinos AE uždarymo sąlygų. 

"Po Ignalinos AE uždarymo Lietuvos jėgainės, energiją gaminsiančios naudodamos iškastinį kurą - dujas, anglį, mazutą - į aplinką išskirs beveik dvigubai daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų kol nebus pastatyta nauja atominė elektrinė", - plenarinėje sesijoje kreipdamasis į ES valstybių vyriausybes, eurokomisarus, ir į europarlamentarus pabrėžė Justas Paleckis.

Europos Komisijos siūlyme dėl klimato kaitos įstatymų paketo, kurį ketvirtadienį EP plenarinėje sesijoje svarstė europarlamentarai, Lietuvai neleidžiama pakankamai padidinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio.

Neturėdama prašomų papildomų emisijų leidimų, Lietuva patenka į energetinius spąstus, kadangi privalės mokėti milijonines baudas dėl ES teisės pažeidimų. Tai būtų sunkiai pakeliamas smūgis ekonominį sunkmetį išgyvenančiai valstybei.

"Suprantu, kad kiekviena šalis turi savo sunkumų ir ypatybių. Labai nesinorėtų, kad išimčių prašymai sugriautų visą šį trapų klimato kaitos dokumentą. Tačiau Lietuvos padėtis yra tikrai dramatiška, ypatinga dar ir tuo, kad neturime jungties su Vakarų Europos šalių elektros tinklais. Kviečiu trialogo dalyvius į visa tai atsižvelgti", - sakė europarlamentaras, pabrėždamas, kad po 2009 metų Lietuvai, vienintelei iš naujų ES šalių, truks emisijų leidimų.

Pasak J.Paleckio, nei viena Europos Sąjungos šalis dar nėra susidūrusi su tokio masto energetinėmis problemomis, kurios užgrius Lietuvą po metų.

"Visa tai smogs ir pramonei, ir visam ūkiui, ir privatiems vartotojams - laukiama, kad elektros kaina pabrangs du kartus ir daugiau", - sakė jis.

Dėl svarstomo klausimo Europos Parlamento nariai balsuos gruodžio 17 dieną plenarinėje sesijoje. Šis balsavimas turės įtakos galutiniam sprendimui, kuris bus priimtas kartu su Europos Taryba ir Europos Komisija.

Pagal ES taršos leidimų prekybos sistemą Europos Komisija patvirtina metines klimatą šildančių dujų kvotas kiekvienai Sąjungos valstybei, o šalys savo ruožtu jas paskirsto stambioms įmonėms, kurios išskiria daugiausia šių dujų. Ši schema šiuo metu apima apie 10 tūkstančių pramonės ir energetikos įmonių, išskiriančių apie 40 proc. klimato šilimą skatinančių dujų.

Europarlamentaras Justas Paleckis yra Lietuvos delegacijos Europos Socialistų grupėje vadovas.

 

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: