Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Savaitės darbų apžvalga

Lazdijai, Veisiejai ir pasirengimas pirmininkavimui ES (iš 44-osios savaitės į 45-ąją) (2010 11 08)

Ar iki Lietuvos pirmininkavimo nenutruks trapi oro susisiekimo Vilnius-Briuselis gija?
Turkai

            „Žalioji“ pagal mūsų kalendoriuko spalvą savaitė buvo skirta darbui savo šalyje ir komandiruotėms užsienyje. Pabuvojau Lazdijuose ir Veisiejuose, kur turėjau aštuonis susitikimus. Gerai pasikalbėjome su dzūkais, maloniai nustebino išradingai įrengtas muziejus – namuose, kur kadaise mokytojaudama gyveno Salomėja Nėris. Naudingai padiskutavome VSAT Lazdijų rinktinėje. Įsitikinau dar kartą, kad valdžios priemonės taupyti pasieniečių ir muitininkų sąskaita tik tuština valstybės biudžetą ir gali paversti ES išorės sieną skylėta. Reikės kartu su kolegomis Briuselyje inicijuoti pasiūlymą, kad EK per Frontex programą padėtų tų šalių pasienio tarnyboms, kurios labiausiai nukentėjo nuo krizės.

            Vilniuje susitikau su Seimo nariais, Prezidentūros, URM, miesto savivaldybės darbuotojais, užsienio šalių diplomatais, diskutavau su verslininkais, dalyvavau TV ir radijo laidose. Norėčiau kiek plačiau papasakoti apie Seimo Europos Komiteto posėdį. Jame buvo aptartas Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungoje, numatytas 2013 metų antrajam pusmečiui.

            Atrodytų, laiko dar marios: dveji su puse metų. Bet ne, ruoštis, sudarinėti planus, numatyti atsakingas institucijas ir asmenis jau pats laikas. Pagaliau ir sudarant 2011-jų biudžetą reikia išskirti lėšas konkretiems pirmininkavimo dalykams. Be kitų – ir Valdovų rūmų statybai. O kuo čia dėti rūmai? – daug kas paklaustų. Pasirodo, Vilniuje nėra tinkamesnės salės aukščiausio lygio 27 valstybių atstovų susitikimui, tik kad ji dar toli gražu neįrengta... Daug padirbėti teks ir „Litexpo“, Nacionalinės dailės galerijos patalpose, kad ir jose galima būtų rengti posėdžius. O kur dar ministerijų darbuotojų apmokymas pirmininkavimui, aukščiausio lygio vertėjų paruošimas, infrastruktūros, transporto (ant siūlelio vis dar kabo oro susisiekimas su Briuseliu), apsaugos problemos...

            Turėtina omenyje, kad pats pirmininkavimas truks 6 mėn., bet darbas kartu su prieš tai (Airija) ir po to (Graikija) pirmininkaujančiomis šalimis užims pusantrų metų. Pirmininkavimo kadencijoje numatyta sudaryti 260 darbo grupių, bus 3000 susitikimų Briuselyje ir Liuksemburge. Lietuvoje mažiau – 150 renginių.

            Užsienio reikalų ministerijoje jau steigiamas pirmininkavimo ES departamentas. Bus plečiama Lietuvos nuolatinė atstovybė ES – pagrindinė pirmininkavimo ašis.

            Per pastaruosius metus daugiausiai lėšų pirmininkavimui išleido Prancūzija (154 milijonus eurų), mažiausiai – Slovėnija (62 milijonus). Abu šie pirmininkavimai Europos Sąjungoje buvo įvertinti kaip tikrai sėkmingi. O štai Čekijos pirmininkavimas (120 milijonų) – tik trejetukui pagal penkiabalę sistemą. Ne tik todėl, kad ten keitėsi vyriausybės, užtruko tarpuvaldžio laikotarpis. Atstovavę Čekiją Briuselyje politikai ir diplomatai nesublizgėjo kompetentingumu, Čekijai sunkiai sekėsi gesinti pirmininkavimo metu kilusius konfliktus ir nesusipratimus.

            Lietuva, tikėsimės, sugebės pakartoti Slovėnijos pirmininkavimo su mažu biudžetu sėkmę. Tiesa, po dvejų metų vyks Seimo rinkimai, po kurių tikėtinos didelės permainos vyriausybėje. Labai realus toks variantas, kad pirmininkavimui ruošis viena vyriausybė, o pirmininkavimo našta teks kitai.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: