Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Savaitės darbų apžvalga

Parama žemdirbiams, H.Klinton, žmogaus teisės ir plenarinė (iš 41-osios savaitės į 42-ąją) (2010 10 18)

JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton lankėsi EP, kur susitiko su EP pirmininku Jerzy Buzek ir frakcijų lyderiais
JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton lankėsi EP, kur susitiko su EP pirmininku Jerzy Buzek ir frakcijų lyderiais

                        Praeitos savaitės Socialistų ir demokratų frakcijos posėdyje aptarėme vis dar neišspręstus klausimus dėl naujosios ES Išorės veiksmų tarnybos. Jų daug: kokia procedūra bus sukurta, kad į tarnybą pavyktų atrinkti pačius geriausius ES institucijų ir ES valstybių užsienio reikalų ministerijų darbuotojus; kaip užtikrinti, kad ES valstybių diplomatai taptų lojalūs ES įgaliotinei užsienio politikai ir saugumui Ketrin Ešton, o ne savoms valstybėms; ar darbą tarnyboje baigę diplomatai turėtų išlikti lojalūs Sąjungai? Kaip užtikrinti lyties ir geografinį balansą įdarbinant specialistus? Mūsų frakcijos lyderis Martinas Šulcas kalbėjo, kad tarnybai turėtų dirbti tikri europiečiai. Tie, kurie kritikuoja tarnybos kūrimą, visų pirma nenori, kad ji iš viso egzistuotų. Socialistų ir demokratų frakcija kviečia ir kitas frakcijas griežtai pasisakyti už tai, kad naujojoje tarnyboje būtų užtikrintas lyčių ir geografinis balansas. Kartu svarbiausiu specialistų atrankos kriterijumi turi išlikti kompetencija. Europarlamentarai turėtų daugiau pasitikėti įgaliotine K.Ešton ir parodyti solidarumą kuriant tarnybą.

                      Antradienį į mane kreipėsi laikraščio "Ūkininko patarėjas" žurnalistas. Klausė, ar balsuosiu už lėšų žemdirbiams apkarpymą kitų metų ES biudžete. Atsakiau, kad Europos Parlamento socialistų ir demokratų progresyviojo aljanso frakcija, kurioje aš dirbu, prieštarauja visiems Europos Sąjungos Ministrų tarybos pasiūlymams apkarpyti 2011 metų biudžetą žemės ūkio sektoriui. Veikiant su kitomis politinėmis frakcijomis mūsų frakcijai pavyko atmesti jų pasiūlymus EP žemės ūkio komitete. Netrukus prasidės kitas derybų etapas su Taryba, kuris baigsis metų pabaigoje. Patikinau, kad mūsų frakcija, antroji pagal dydį EP, darys viską, kad biudžetas nebūtų paliestas. Kol kas Lietuvos ūkininkams nėra ko baimintis - visi ES finansiniai įsipareigojimai jiems iki 2013 metų bus toliau vykdomi. Kalbant apie finansinį planavimą nuo 2014 metų, svarbus bus šių metų lapkričio 17 dienos Europos Komisijos skelbiamas komunikatas dėl Bendrosios žemės ūkio politikos reformos. Jame bus nurodytos bendros gairės, kaip turėtų atrodyti ES Bendroji žemės ūkio politika ir jos finansavimas. Diskusijose Europos Parlamente ankščiau esu pažymėjęs ir toliau pabrėšiu, kad Lietuvoje ir kitose į ES naujokėse žemės ūkio padėtis, palyginti su senbuvėmis valstybėmis, yra labai sunki. Žemės ūkis dar vis pernelyg smulkus, trūksta investicijų inovacijoms ir modernizacijai. Visiems ES žemdirbiams turėtų būti pradėti taikyti vieningi principai mokant tiesiogines išmokas, kad būtų kuo greičiau pasiekta lygybė. 

                      Ketvirtadienį JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton lankėsi EP, kur susitiko su EP pirmininku Jerzy Buzek ir frakcijų lyderiais. Susitikimo metu aptartas naujosios ES Išorinės veiksmų tarnybos vaidmuo tarptautinėje politikoje. Valstybės sekretorė pasveikino ES interesą pasaulyje kalbėti vienu balsu ir būti stipresne, vieningesne JAV partnere. H.Klinton padėkojo už ES darbą integruojant Vakarų Balkanų valstybes ir už gerų santykių su Rusija palaikymą, primenant jai demokratijos ir žmogaus teisių klausimus.

                      Socialistų ir demokratų frakcija ketvirtadienį pasirašė tolesnio bendradarbiavimo sutartį Ukrainos integracijos į ES kelyje su šios šalies Regionų partijos lyderiu premjeru Mykola Azarovu. Sveikindamas sutartį mūsų lyderis Martinas sakė, kad abi pusės viena kitai reikalingos. Ši sutartis padės Ukrainai geriau bendradarbiauti su ES demokratijos, skaidrumo, laisvės vertybių pagrindu.

                      Užsienio reikalų komitete ketvirtadienį kalbėjo Pakistano užsienio reikalų ministras A. Kerešis. Jis paragino europarlamentarus paremti iniciatyvą panaikinti prekybos antkainius importinėms prekėms iš Pakistano į ES valstybes. Tuo tarpu europarlamentarai kvietė Pakistaną efektyviau kovoti su terorizmu ir kurti daugiau stabilumo regione, ypač Afganistane ir Kašmyre.

                      Antradienį pateikiau pataisas europarlamentarės Laimos Andrikienės pranešimui dėl 2009 m. metinės ataskaitos dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje ir Europos Sąjungos politikos šioje srityje. Pabrėžiau, kad daugiausiai pasaulyje mirties bausmių vykdanti Kinija viešai paskelbtų nuteistųjų skaičius. Tai padės sukurti daugiau skaidrumo ir taps akstinu pradėti diskusijas dėl mirties bausmės panaikinimo šioje šalyje. Taip pat pasiūliau įtraukti pataisą dėl Šiaurės Korėjos. Raginu jos lyderius leisti tarptautinių labdaringų organizacijų atstovams stebėti, kaip šalyje dalinama tarptautinė pagalba. Tai svarbus būdas užtikrinti, kad pasaulio valstybių pagalba Šiaurės Korėjos gyventojams juos iš tikrųjų pasiektų.

                      Trečiadienį buvo įteikta trečioji kasmetinė Europos Parlamento žurnalistikos premija. Šiais metais ji skirta Lenkijos, Švedijos, Vengrijos ir Jungtinės Karalystės žiniasklaidos atstovams.

                      Ši savaitė - plenarinių posėdžių savaitė Strasbūre. Diskutuosime dėl 2011 metų biudžeto, naujų ES biudžeto įplaukų formos, dėl naujosios Išorės veiksmų tarnybos atsiskaitymo Europos Parlamentui bei lyčių ir geografinio balanso laikymosi įdarbinant diplomatus, taip pat dar kartą svarstysime ekonominės krizės pamokas. Plenarinėje sesijoje kalbas skaitys Jungtinių tautų vadovas Ban Ki Munas. Ketvirtadienį nuspręsime, kam šiais metais teiksime Sacharovo premiją už minties laisvę.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: