Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Savaitės darbų apžvalga

Mirties bausmė, naftos platformos, parama ES regionams ir Berlynas (iš 40-osios savaitės į 41-ąją) (2010 10 11)

Europos Parlamento 2010 metų darbo kalendorius
EP kalendorius 2010

Ketvirtadienį pažymėdamas spalio 10-ąją minimą Pasaulinę kovos su mirties bausme dieną, Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Briuselyje pasmerkėme šią bausmę ir paraginome valstybes, kuriose mirties bausmė vis dar taikoma, nedelsiant paskelbti jos vykdymo moratoriumą. Šiuo metu mirties bausmė taikoma 43 pasaulio valstybėse. Daugiausiai jų įvykdoma Kinijoje, Irane ir Irake. Vien Kinijoje - 5000 mirties bausmių arba 88 procentai visų pasaulio egzekucijų. Yra ir ES šalių, kur dauguma piliečių pasisako už mirties bausmę. Pasaulyje tokių valstybių dar daugiau. Pagrindinis argumentas: tokia bausmė esą atbaido potencialius nusikaltėlius, mažina nusikalstamumą. Tačiau statistika liudija ką kitą. Balsavau už šią rezoliuciją, nes manau, kad mirties bausmės vykdymo įrankiai turėtų būti tik muziejuose. Teisingi griežti raginimai paskutinei mirties bausmę Europoje taikančiai valstybei, Baltarusijai kuo greičiau ją panaikinti. Egzekucija ten - valstybės paslaptis. Nuteistųjų mirti giminės nežino, ar pasmerktasis gyvas, ar ne, mirties bausme nubaustųjų kūnai neatiduodami tėvams ar vaikams.

Trečiadienio plenariniame posėdyje įvertinome naftos išsiliejimo Meksikos įlankoje pamokas. Rezoliucijoje griežtai paraginame Europos Komisiją pateikti teisės aktų projektus siekiant visose ES naftos platformose ir gręžiniuose užtikrinti aukščiausius saugos standartus, „parengti griežtas nelaimingų atsitikimų prevencijos naftos platformose priemones ES lygmeniu“. Svarbu naujais teisės aktais sustiprinti ES nepriklausančių šalių bendrovių, eksploatuojančių naftą jūrose netoli ES krantų, atsakomybę už nelaimės atveju žmogaus gyvybei ir aplinkai padarytą žalą. Balsavime europarlamentarai vis dėlto nepritarė raginimui pristabdyti naujų naftos gręžinių statybą jūrose.

Ketvirtadienio plenariniame posėdyje priėmėme rezoliuciją dėl ES regionų plėtros. Paraginome ES 2013 m. prasidėsiančiu naujuoju ilgalaikiu finansiniu laikotarpiu skirti pakankamai lėšų darniai visų ES regionų plėtrai, taip pat suteikti daugiau lankstumo ES regionų politikai, atsižvelgiant į šalių ir regionų skirtumus. EP Regioninės plėtros komiteto parengtoje rezoliucijoje raginama tęsti „stiprią ir gerai finansuojamą“ ES regionų politiką, toliau atsižvelgti į regionų bendrąjį vidaus produktą sprendžiant dėl paramos jiems, taip pat skirti daugiau dėmesio miestams ir priemiesčiams.

Penktadienį sakiau kalbą Berlyno Laisvojo universiteto studentams apie ES-Rusijos santykius. Pabrėžiau, kad Europos Sąjunga buvo nepatenkinta nestabilia Jelcino laikų Rusija, nors ten demokratija palaipsniui stiprėjo. Dabar Europos Sąjunga nepatenkinta nedemokratine Putino arba Putino-Medvedevo Rusija, nors ten stabilumo atsirado žymiai daugiau. Suderinti tuo abu dalykus didžiausioje pasaulio šalyje be demokratinių tradicijų – sunkus uždavinys. Visą mano kalbą galite rasti mano tinklaraštyje ties naujienomis, o apie Berlyno įspūdžius rašau tinklarštyje.

Šią savaitę Briuselyje komitetų ir politinių frakcijų darbo savaitė. Socialistų ir demokratų frakcijoje aptarsime kitos plenarinės sesijos pranešimus: dėl 2011 metų ES biudžeto, dėl ES Išorės veiksmų tarnybos biudžeto. Aptarsime EP pirmininko J.Buzeko pusės kadencijos darbo rezultatus. Diskutuosime, ko paklausti kitoje plenarinėje kalbą skaitysiančio Jungtinių tautų generalinio sekretoriaus Ban Ki-Muno.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: