Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Kairioji vaivorykštė

LSDP atstovų ir Šiaurės Korėjos ambasadoriaus susitikimas (2008 02 07)

2008 m. sausio 24 d. Lietuvos socialdemokratų partijos būstinėje įvyko LSDP tarptautinio sekretoriaus Justo Pankausko susitikimas su Šiaurės Korėjos ambasadoriumi John In Chan, reziduojančiu Švedijoje. Susitikimo metu buvo aptarti tarptautinėje žiniasklaidoje nuolat eskaluojami Šiaurės Korėjos politinės situacijos klausimai, išklausytas ambasadoriaus požiūris į Šiaurės Korėjos vietą tarptautinėje erdvėje. Buvo pasidalinta mintimis, kaip būtų galima skatinti Šiaurės Korėjos konstruktyvesnį dialogą su demokratinėmis šalimis, keisti Šiaurės Korėjos vidaus situaciją, tuo pačiu pagerinti Šiaurės Korėjos gyventojų socialinę padėtį.

Maloniai nustebintas, kad susitikime dalyvauja jauni žmonės, tarp jų ir merginos, ambasadorius pasidžiaugė intensyviai plėtojamais ambasados ryšiais su Švedijos, Norvegijos, Danijos socialdemokratų partijomis ir pažymėjo, kad Šiaurės Europos valstybėse vis daugiau moterų užima valdančiuosius postus partijose ir valdžios institucijose. Ambasadorius atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvos socialdemokratų partijoje matyti daug jaunų iniciatyvių žmonių, įsijungiančių į politinę veiklą, reiškiančių savo pilietines pozicijas, tuo tarpu Skandinavijos šalyse, kur ambasadorius dirba jau ketvirtus metus, jaučiamas jaunų žmonių iniciatyvos ir dalyvavimo politinėje veikloje pasyvumas.

Susitikimo metu ambasadorius supažindino su politine situacija savo šalyje, pateikė kiek kitokį požiūrį apie savo šalį nei tą, kurį apie Šiaurės Korėją regime tarptautinėje žiniasklaidoje. Pasak ambasadoriaus, politinė situacija Šiaurės Korėjoje yra stabili, politinė sistema yra grindžiama „Juče“ idėja, pagal kurią kiekvienas žmogus yra situacijos šeimininkas, viską sprendžia pats ir turi teisę rinktis. Ambasadorius pabrėžė, kad politinę sistemą, besiremiančią šia ideologija, pasirinko pati Šiaurės Korėjos liaudis, todėl, anot svečio, valstybė yra demokratinė, atvira ir siekianti užmegzti tvirtus santykius su kitomis šalimis.

Pasak ambasadoriaus, įtampa santykiuose su kitomis valstybėmis išlieka. Akcentuodamas santykius su JAV, svečias pabrėžė, kad jie ypatingai pablogėjo po 2002 m., kai JAV Prezidentas Džordžas Bushas įvardijo Šiaurės Korėją kaip valstybę, priklausančią „blogio ašiai“. 2007 m. spalio 3 d. tarp JAV ir Šiaurės Korėjos buvo pasirašytas susitarimas dėl branduolinės įrangos išmontavimo. Susitarimu prisiimti Šiaurės Korėjos įsipareigojimai jau beveik įgyvendinti, nors JAV, anot ambasadoriaus, neįvykdė nė pusės savųjų. Prognozuodamas ateitį, ambasadorius teigė, kad Šiaurės Korėja sieks stabilizuoti ir normalizuoti santykius su JAV, tačiau taip pat teigė suprantantis, kad JAV nesitaikys ir nepalaikys oficialių santykių tol, kol Šiaurės Korėja laikysis „Juče“ idėjos ir komunistinės ideologijos.

Šiaurės Korėjos santykiai su „giminaite“ Pietų Korėja iki šiol persmelkti įtampos, nors gal kiek maženės, nes 2007 m. spalio 4 d. pasirašyta „Šiaurės – Pietų santykių vystymo ir taikos bei gerovės deklaracija“ numato laikinai nutraukti Korėjos karą ir pradėti įgyvendinti taikos pocedūras. Sutartimi numatoma stiprinti tarpusavio ekonominį bei humanitarinį bendradarbiavimą, mažinti karinę įtampą ir spręsti kilusius ginčus derybų būdu.

Susitikimo metu ambasadorius išreiškė viltį ateityje, nutiesus geležinkelį, jungiantį Šiaurės Korėją ir Rytų Europą, labiau plėtoti ekonominius ryšius, taip pat glaudžiau bendradarbiauti su Lietuvos socialdemokratų partija ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga. Lietuvos atstovai palinkėjo Šiaurės Korėjai aktyviau diskutuoti reformų būtinybę šalies viduje, tapti labiau matomiems pasauliui, pradėti naudoti „greitosios“ informacijos kanalą – internetą, taip pat aiškiai parodyti pasauliui, kokios pastangos dedamos siekiant ginti ir stiprinti žmogaus teises, atverti sienas tarptautiniams stebėtojams ir humanitarinėms organizacijoms.

 

Justas Pankauskas

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: