Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Europos socialistų naujienos

S&D grupė kreipiasi į ES komisarą dėl romų tautybės žmonių problemų (2013 04 08)

S&D grupė Europos Parlamente  kreipėsi į ES komisarą imtis atsakomybės už romų tautybės žmonių integraciją į visuomenę. Romų tautinė mažuma yra didžiausia ES ir ji susiduria su didžiausią diskriminaciją.

Tarptautinės romų dienos proga S&D frakcijos pirmininkas H. Swoboda teigė: “ES dar neišsprendė problemų dėl romų integracijos ir diskriminacijos. Dabar pats laikas visą tai pakeisti: ES komisaras, atsakingas už romų tautinę mažumą, turi užtikrinti, kad valstybės-narės laikytųsi savo įsipareigojimų, sprendžiant šias problemas. Ir lėšos, kurias gauna narės spręsti šioms problemoms, turi būti panaudotos tinkama linkme.”

“ES yra maždaug 10 milijonų romų tautybės žmonių, o tai yra daugiau gyventojų negu turi Lietuva, Malta, Slovėnija, Liuksemburgas, Estija, Latvija kartu sudėjus. Romų žmonės yra Europos žmonės. Jeigu jie turėtų savo atskirą valstybė, pagal populiaciją ji būtų didesnė nei Belgija, Švedija, Danija, Graikija, Bulgarija ar Vengrija. Ji taip pat būtų pati neturtingiausia valstybė. Bet romų tautybės žmonės yra išsibarstę po visą Europą ir savo valstybės neturi. Oficialiai, jie laikomi piliečiais tarp kitų piliečių. Bet iš tikrųjų jie patiria gėdingą segregaciją.”

S&D pirmininko pavaduotoja Sylvie Guillaume pridūrė: “ES institucijos ir kitos nacionalinės institucijos turi kooperuotis su nevyriausybinėmis organizacijomis, sprendžiant šias problemas. Taip pat Europos Komisija turi akylai stebėti su romų integracija susijusius procesus, kad šie vyktų sklandžiai ir efektyviai.”

Paolo Alberti

http://www.socialistsanddemocrats.eu/gpes/public/detail.htm?id=138081&section=NER&category=NEWS&startpos=9&topicid=-1&request_locale=EN

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: