Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Ar blogas yra geras? – Rašykite

RINKIME TUOS, KURIE DIRBS UŽ DU  (2014 03 24)

EP narys reprezentuoja instituciją, kuri atstovauja ES piliečius iš 28 šalių narių
http://media.search.lt/GetFile.php?OID=251756&FID=735286

          Mažiau nei du mėnesiai lieka iki Europos Parlamento rinkimų, kai 380 milijonų Europos Sąjungos piliečių galės pareikšti savo valią.  Jau rašiau apie tai, kaip svarbu balsuojant pasirinkti partinį sąrašą, kuris vienam ar kitam piliečiui artimiausias. Pirmą kartą tai turės reikšmę ir Europos mastu, nes laimėjusios europinės partijos kandidatas bus pagrindinis pretendentas į Europos Komisijos pirmininko postą.

          Šį kartą norėčiau pakalbėti apie pasirinkto sąrašo reitingavimą. Ne kartą susitikimuose su rinkėjais girdėjau, o ir pažįstami klausė – kokios savybės reikalingiausios darbui Europos Parlamente?

          Gal kiek įžeidžiančiai, bet iš esmės tiksliai Europos Palamentas vadinamas „dramblių kapinėmis ir jaunų politikų kalve“. Išties, į  EP dažnai išrenkami artėjantys prie veterano statuso, žinomi savo šalyje politikai. Jų patyrimas, užmegzti ryšiai paprastai būna naudingi atstovaujant tiek savo šalies, tiek ir europinį interesą. Idealūs atvejai, kai į EP patenka jauni, perspektyvūs, jau pasižymėję nuveiktais darbais politikai, kurie gauna progą padirbėti Europos mastu, o po to grįžta į tėvynę, kad pritaikytų europinį patyrimą savo šalies piliečių labui. Tai taikytina ne tik jaunimui, bet ir subrendusiems politikams.

          Pastebėčiau, kad daugumoje ES šalių darbas savo visuomenei labiau vertinamas. Tarkim, Prancūzijoje vyriausybę daugiausiai sudaro ministrai, iš kurių net 60-80 proc. turi darbo Briuselyje patyrimą. Ir Baltijos valstybėse pastebime „sugrįžimus“ – tiesa, kol kas į aukščiausius postus. Tarkim, Estijos prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas, kaip ir ilgiausiai savo poste išsilaikęs Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis, dirbo Europos Parlamente. Ir prezidentei Daliai Grybauskaitei iškilti Lietuvoje padėjo Briuselio tramplinas.

          Neretai Europos Parlamente sublizga žmonės iš kultūros ir ypač mokslo srities. Sakyčiau, kad tai lyg pagardai, be kurių geros politinės sriubos neišvirsi. Visiems būsimiems europarlamentarams svarbiausia – tai profesionalumas, puikus savo srities išmanymas, darbštumas, sugebėjimas dirbti komandoje. Tik pasižymintis tokiomis savybėmis sugebės naudingai veikti Europos ir savo šalies labui daugiatautėje ir daugiakalbėje aplinkoje. Čia, žinoma, reikia ypatingai pabrėžti, kad be geros anglų kalbos (labai praverstų dar ir prancūzų bei vokiečių) EP nėra kas veikti. Liūdną šypseną sukelia tie, sakyčiau, per nesusipratimą išrinkti parlamentarai – išimtinai iš naujųjų ES valstybių - kurie vaikšto painiais Briuselio ir Strasbūro koridoriais, lydimi vertėjų.

          Dar viena labai svarbi savybė europarlamentarui – tai atsparumas įvairioms įtakoms. Deja, šioje kadencijoje keli žmonės buvo priversti palikti Europos Parlamentą dėl korupcinių ryšių, jie atsidūrė teisiamųjų suole ir kalėjime. Apie 20 000 lobistų dirba Briuselyje (tai antra lobistų koncentracija po JAV sostinės Vašingtono). Net 4 320 lobistų turi leidimus pateikti į Europos Parlamentą. Nemaža jų dalis mėgina spausti europarlamentarus, neretai ir negarbingais, nešvariais būdais. Štai Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos tarybai, didžiulės aistros virė dėl tabako direktyvos. Galinga tabako pramonė metė 200 milijonų eurų tam, kad paveiktų EP narius. Jos užsakymu buvo sudarytas europarlamentarų sąrašas, suskirstytas į tris kategorijas: jos ar jo tikrai nepaveiksi; galbūt pavyks; tikriausiai pavyks. Lietuva, o ir kitos valstybės, turėtų siųsti į Briuselį tokius žmones, kurie be jokių abejonių atsidurtų pirmoje kategorijoje.

          Šį kartą tik vienuolika europarlamentarų rinksime Lietuvoje. Vokietija turės 96 Europos Parlamento narius, Prancūzija 74, Lenkija – 51, Čekija - 21. Tad būtų puiku, kad mūsų išrinktieji pasistengtų dirbti už du, gal net už tris.

Dalintis:
2014 09 11 Ruben
If you want to just lose body fat, you'll have to exercise engouh to keep your current muscles the same. This will probably be a bit more than you usually exercise if you go on a diet.low-carb diets also help with the body fat losing, but you'll still have to add some exercise to keep from losing your muscles.I bet a body building magazine would have some tips for this type of thing.
 
2014 03 31 J.P.
bičiulio justo svetainės svetės "vytauto didžiojo tėvonijos metrikos" (vilkauskas.blogspot.com) 33-ias (tiek turejo metu svieto socialdemokratas Nr.1 jėzus kristus!,guldomas ant buržujų sukalto kryžiaus) liaudies reportažas "komandiruotė be cenzūros" 2014 04 01
 
2014 03 27 J.P.,lsdp narys ketvirtis amziaus!
buvo pastabos-kodel?-lsdp vadovu rasiniai neturi eiliniu lsdp nariu komentaru buvo! antai www.lsdp.lt centro svetaineje, kurioje dingo sviesi "biciuliu erdve"(...tarkime, kad ir jonas lokenas:"as latviui ilgesi matuoju/rygos ir vilniaus kaltuma/ir simtu rozu pakartoju/jog musu panasi mama(...)," pasirode lsdp veterano, profesoriaus a.sakalo, rasinys "apie rusijos veiksmus,sankcijas ir karingas lietuvos moteris" buvo soc-real-komentaras,bet ir nebuvo ten pat laiku! atsirado lsdp veteranes b.vesaites svieto vargdieniu teisybes rasinys "geresnes visuomenes kurimui reikia socialdemokratijos (tiksliau socialdemokratinio!) atgimimo vel zyptelejo jp komentaras regis, tik cia taikomas sventas musu,veteranu, demokratinis viesumas:socdemas kalba tiesa ir tik tiesa-kokia ji bebutu-nacionaline ar socialine! taigop! pagarba biciuliui justui ir jo liaudies-internetinei-publicistikai!,kuria partietiskai j.p. malonu remti visu savo biografijos advokatu beje,tasai j.p. esas vienintelis tiltas traku rajono savivaldybes tarybos sekmingai veikianciai vaivorykstei...be llra! todel buvo! dvirankis pasimatymas lentvario seniunijoje ir jo viesa ataskaita "klevu alejoje!," lygtos avansu pakomentaves b. vesaites mineta rasini lentvario viesumos J.P. kairiaranke bustine,2014 03 27

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Еl. pašto adresas: 
Komentaras: