Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Savaitės darbų apžvalga

Biudžetas, ekstremizmas, mafija ir Kaunas (iš 49-osios savaitės į 50-ąją) (2010 12 13)

Mafijos persekiojamas Roberto Saviano
Mafijos persekiojamas Roberto Saviano

   Praeitą savaitę Briuselyje vyko politinių frakcijų posėdžiai. Socialistų frakcijoje tarėmės dėl 2011 metų ES biudžeto. Dauguma ES valstybių prieštarauja ES mokesčio idėjai, tačiau Parlamentas kartu su EK siekia, kad diskusijos šiuo klausimu vyktų ir kitais metais. Jau daugiau kaip mėnesį priešprieša dėl biudžeto tarp Europos Parlamento ir valstybių narių, atstovaujamų Europos Tarybos, nejuda iš vietos. EP pirmininkas Ježis Buzekas tikisi, kad Europos Parlamentas gruodžio 15 dieną patvirtins kompromisinį variantą, pagal kurį biudžetas bus didinamas tik 2,9%, o ne 6%, kaip siūlė EP ir EK. Tačiau  Parlamentas, vadovaudamasis Lisabonos sutartimi, turėtų gauti papildomų galių trijose svarbiose srityse, bet dėl jų prieštarauja JK bei Nyderlandai. Savaitės viduryje išryškėjo kompromisas: EP pasitenkintų tuo, kad kai kurias papildomas galias gautų ne iš karto. Gruodžio 16–17 d. vyks Europos Tarybos susitikimas, kurio metu valstybės narės galėtų priimti sprendimą šiuo klausimu. Jei šį mėnesį nepavyks susitarti dėl 2011 m. biudžeto, ateinančiais metais bus vadovaujamasi 2010 m. biudžeto nuostatomis, skiriamas lėšas išdalinant mėnesinėmis porcijomis. Aš lieku optimistas ir manau, kad susitarti pavyks.
   Socialistų frakcijos ekstremizmo, populizmo, nacionalizmo ir ksenofobijos darbo grupės posėdyje trečiadienį svečiavosi radikalizmo ekspertas, buvęs mūsų frakcijos kolega Janas Marinus Viersma. Kalboje jis pažymėjo, kad radikalų ir kraštutinių dešiniųjų judėjimai stiprėja Šiaurės ir Vakarų Europoje. Vis daugiau paramos jie įgyja Danijoje, Nyderlanduose, neseniai į Švedijos parlamentą pirmą kartą šios šalies istorijoje taip pat įžengė ekstremistinė partija. Neseniai Vokietijoje buvo įkurta anti-musulmoniška partija. Nauji radikalūs judėjimai perėjo nuo puolimo rasės (rasistinio, antisemitinio) pagrindu prie daugiau kultūrinio pagrindo. Jų pozicija dėl musulmonų imigrantų nebėra grindžiama išimtinai etniniais motyvais, o daugiau religijų nesantaikos kurstymu – tvirtinamas, kad islamas yra fašistinė religija.
   Radikalai save pateikia kaip prieš elitą kovojančius judėjimus. Jie ir puola tradicines partijas, tvirtindami, kad jos nesugeba spręsti kasdieninių žmonių problemų. Radikalai  ypač nusiteikę prieš kairiąsias partijas, prieš jų migracijos ir integracijos politiką. Jie taip pat yra prieš globalizaciją, prieš nesaugumą, kurį neva sukūrė laisva ES erdvė. Ekstremistai propaguoja individualizmą, ištikimybę savo etninei grupei, jie nusistatę prieš solidarumą. Bulgarijoje ir Vengrijoje kyla nauja ekstremizmo banga - jungiasi nusivylę ES integracija. Ekspertas mūsų frakcijai siūlo: nuodugniai išnagrinėti ekstremistų motyvus, šalinti tas priežastis, kurios lemia jų stiprėjimą; išsiaiškinti, kodėl radikalūs judėjimai stiprėja tada, kai silpnėja kairiosios partijos; grįžti arčiau žmonių, kad suprastume pasikeitusias jų gyvenimo sąlygas; pasimokyti iš populistų sėkmės jų nekopijuojant.
   Trečiadienį, kai Parlamente surengta šiemetinė Europos knygos premijos įteikimo ceremonija, salė buvo sausakimša, o saugumo pajėgos  buvo patrigubintos. Premija įteikta italų mafijos gyvenimo užkulisius knygoje „Gomora“ 2006 metais atskleidusiam Roberto Saviano (knyga po poros metų išversta į lietuvių kalbą). Laureatas, kuriam mafija paskelbė mirties nuosprendį, pažymėjo, kad Europa nepakankami įvertina mafijos įtaką. Ji  persiskverbusi į prekybą narkotikais, pinigų plovimą, statybos, transporto, šiukšlių, turizmo ir maitinimo verslus, tekstilės pramonę. Pasak autoriaus, būtina priimti bendrus prieš mafiją nukreiptus įstatymus ir sukurti bendras Europos policijos pajėgas, kovojančias su nusikaltėlių organizacijomis. Europoje turėtume įsteigti JAV Narkotikų kontrolės valdybai (DEA) analogišką tarnybą, kurioje dirbtų visos Europos pareigūnai.
   Sugrįžęs į Lietuvą šeštadienį dalyvavau socialdemokratų surengtoje konferencijoje Kaune EUROPOS SOCIALDEMOKRATIJOS VAIDMUO IR VIETA PO PASAULINĖS FINANSŲ IR EKONOMIKOS KRIZĖS. Susirinko keli šimtai bičiulių, gerai padiskutavome. Be abejo, buvo užsiminta ir apie artėjančius savivaldybių rinkimus – jų išvakarėse nuotaikos kovingos, daugelyje miestų ir rajonų mūsų partijos narių šansai geri. Žinoma, svarbu laimėti, bet dar svarbiau, kad į savivaldybių tarybas patektų išmanantys, nesavanaudiški, dirbantys politikai.
   Šią savaitę renkamės į paskutinę šių metų plenarinę sesiją Strasbūre. Antradienį ir trečiadienį diskutuosime dėl 2011 metų ES biudžeto, priimsime įstatymą, numatantį 1 milijono ES gyventojų teisinės iniciatyvos kėlimo tvarką. Su EK pirmininku Ž. M. Barozu diskutuosime finansų reguliavimą ekonominės krizės metu, taip pat aptarsime kibernetinį saugumą ir Wikileaks fenomeno poveikį tarptautiniam saugumui bei demokratijos plėtrai.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: