Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Atsarginės planetos neturime

"Žaliasis kodeksas" pas užupiečius  (2009 03 12)

 

"Žaliasis kodeksas" PDF formatu

 

Padėkime Žemei - padėkime sau!
Padėkime Žemei - padėkime sau!
Apsilankęs Vilniaus Užupio gimnazijoje europarlamentaras Justas Vincas Paleckis ir rašytojas Jeronimas Laucius kartu su televizijos komanda buvo maloniai nustebinti mokinių susidomėjimu „žaliuoju“ gyvenimo būdu ir noru padaryti kuo daugiau, kad juo užsikrėstų visi. Kovo 5 dienos, ketvirtadienio rytą svečiai užsuko, kad supažindintų mokinius ir mokytojus su idėjomis iš viso pasaulio, kaip galima kovoti su klimato kaita ir kaip taupyti vis labiau brangstančią energiją, keičiant gyvenimo būdą. Rašytojas priminė būtą arba legendinę istoriją apie auksakalį, kuris rinko aukso dulkeles nuo savo darbo stalo ir per daugelį metų sulipdė aukso rožę, kuria padovanojo savo mylimajai. Taip ir iš taupymo smulkmenų galima išsaugoti didelį energijos kiekį, apsaugoti gamtą ir kartu papildyti ir savo kišenę. Europarlamentaras mokiniams ir mokytojams išdalino kartu su įžymiais Lietuvos žmonėmis, aplinkosaugos ir energetikos ekspertais sudarytą „Žaliąjį kodeksą“. Šioje knygelėje surašyti modernūs energijos taupymo patarimai.

Tuoj po Justo pasisakymo sausakimšoje salėje užvirė karšta diskusija svarbiomis aplinkosaugos, klimato kaitos, besaikio vartojimo pažabojimo temomis. Nestigo įdomių pasiūlymų. Jaunimas skatino, remiantis kitų ES šalių pavyzdžiu, rūšiuojant atliekas rūšiuoti ir surūkytų cigarečių filtrus. Jie žudo žolės ląsteles ir neleidžia jai augti vietose, kur metamos cigarečių nuorūkos. Jaunieji dviratininkai skundėsi nepatenkinama Vilniaus dviračių trasų infrastruktūra. Jie pabrėžė, kad dėl pernelyg aukšto oro užterštumo tam tikrose Vilniaus gatvėse kelionė dviračiu yra kenksminga sveikatai. Tose vietose dviratininkai įkvėpia daug sveikatai kenksmingų teršalų.

Kiti moksleiviai siūlė įsirengti komposto dėžes. Tokiu būdu namų ūkyje iš organinių atliekų galima pasigaminti aplinkai nekenksmingų trąšų ir tuo pačiu sutaupyti – nereikia trąšų pirkti parduotuvėse. Jaunimas aktyviai pasisakė už atsinaujinančios energijos išgavimo plėtrą Lietuvoje. Gimnazistai susitikimą papuošė savo darbais: buvo pristatyti mokinių piešiniai, rašiniai, reklaminiai filmukai.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: