Europos Sąjunga – tai dinamiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas.
Tai – atjauta bei parama silpnesniajam. Ištieskime ranką vienas kitam!


   
Paieška:
0Kontaktai

Nuotraukų galerija

Video galerija

Europos Parlamento nario
Justo Paleckio biuras Vilniuje:

Pylimo g. 12-10, 01118 Vilnius
Tel. (8 5) 266 3056
Tel., faks. (8 5) 266 3058
El. paštas:biuras[kilpelė]paleckis.lt


Bičiuliai internete:

Zigmantas Balčytis
Vilija Blinkevičiūtė
Juras Požela
Algirdas Sysas

 

 

 

Atsarginės planetos neturime

Europarlamentaras atrado priešnuodį, sušvelninantį krizės smūgį (2009 02 12)

Vilnius, vasario 12 d. Europarlamentaras socialdemokratas Justas Vincas Paleckis, per savo kadenciją apsilankęs beveik visuose Lietuvos rajonuose, tęsia kelionių ciklą. Susutikimų metu jis aptaria ES ir Lietuvos aktualijas, artėjančius rinkimus į Europos Parlamentą. Jis taip pat supažindina gyventojus su neseniai pradėta aplinkosaugine akcija „Padėkime Žemei - padėkime sau!“.

Akcijos tikslas - skleisti gyventojams idėjas, padedančias taupyti vis labiau brangstančią energiją ir kitus išteklius, o tuo pačiu kiekvieno lėšas, kas itin svarbu ekonominio „nusileidimo“ metu. Kartu saugojama gamta, mažinamas šiltnamio efektas, anglies dvideginio išmetimas, kovojama su klimato kaita.

Ketvirtadienį europarlamentaras lankosi Kaišiadoryse. Jis susitiks su miestiečiais, žurnalistais, socialdemokratų partijos nariais. Darbotvarkėje taip pat numatytas susitikimas su Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės direktoriumi ir darbuotojais, Žaslių ir Žiežmarių mokyklų bendruomenėmis.

Europarlamentaras, remiamas aplinkosaugos organizacijų ir žinomų Lietuvos žmonių, platina „Žaliąjį kodeksą“ - gyvenimo principų rinkinį, kuriame siūlomi energijos taupymo būdai su efektyvumo išraiška litais ir anglies dvideginio (CO2) išmetimo rodikliu.

„Žinia, daug gali ir turi padaryti Vyriausybė, Seimas, stambiosios įmonės, verslininkai, nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaida. Bet ne mažiau – kiekvienas iš mūsų. Tai nereiškia, kad turime sugrįžti į akmens amžių ar sulįsti į urvus. Tai reiškia, kad galime ir privalome keisti gyvenimo būdą taip, kad pasinaudodami savo išradingumu, kitų patirtimi, gyventume taupiau, sveikiau ir turtingiau“, - rašoma „Žaliojo kodekso“ įvade.

Pasak J.V. Paleckio, žmonės, gyvenantys pagal „Žaliąjį kodeksą“ per metus gali sutaupyti apie 3 000 litų. Šie pinigai labai praverstų sunkmečiu.

„Žaliojo kodekso“ pasiūlymus remia aktorius Regimantas Adomaitis, akademikas, energetikos specialistas Jurgis Vilemas, žurnalo „Moteris“ redaktorė Gražina Michnevičiūtė, grupės „Skamp“ dainininkė Erica Jennings, grupės „InCulto“ narys Jurgis Didžiulis, renginių vedėjas Giedrius Masalskis, rašytojas Marius Ivaškevičius ir kiti žinomi žmonės, pasirinkę tausojantį gamtą gyvenimo būdą.  

Europarlamentaras Justas Vincas Paleckis yra Lietuvos delegacijos Europos Parlamento Socialistų grupėje vadovas. Jis taip pat yra aplinkosaugos komiteto bei laikinojo EP klimato kaitos komiteto pavaduojantis narys.

Dalintis:

Jūsų komentaras:

Vardas, pavardė: 
Komentaras: